Turkcell Sesi Görenler Ligi yarın başlıyor

Turkcell ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) desteğiyle Görme Engelliler Spor Federasyonu'nun düzenlediği "Turkcell Sesi Görenler Futbol Ligi", ilk hafta maçlarıyla başlıyor.

Turkcell ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) desteğiyle Görme Engelliler Spor Federasyonu’nun düzenlediği “Turkcell Sesi Görenler Futbol Ligi”, ilk hafta maçlarıyla başlıyor.

Turkcell’in ana sponsorluğunda ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun, “Türkiye Futbol Oynuyor” projesi kapsamında verdiği destekle Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Turkcell Sesi Görenler Futbol Ligi’nde ilk hafta maçları başlıyor.

Türkiye’de ilk kez geçen yıl düzenlenen ve 8 takımın bulunduğu Turkcell Sesi Görenler B1 Futbol Ligi’nde açılış karşılaşması yarın Malatya’da Malatya GESK- Erbaa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi arasında 09.30’da oynanacak. Aynı gün oynanacak diğer karşılaşmalar ise, Çankaya Belediyesi GESK-Ankara Altınokta Spor Kulübü, Gaziantep Mithat Enç GESK – İzmir Çağdaş GESK ve Kayseri GESK – İstanbul İŞGÖR arasında olacak. Turkcell Sesi Görenler Ligi 5 Nisan’da başlayıp, çift devreli lig usulü oynanacak maçlar sonunda 8 Kasım 2014’te şampiyon belli olacak.

“ENGELLERİ AŞAN PROJELERİ HAYATA GEÇİRİYORUZ”

Turkcell Sesi Görenler Ligi’nin ilk hafta maçları öncesi görüşlerini bildiren Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, “Görme Engelli Spor Federasyonu’nun ana sponsoru olarak, görme engelli futboluna da destek vermeye başladık. Bu sezon itibariyle Görme Engelliler Ligine adımızı verdik ve Turkcell Sesi Görenler Ligi’ne de ana sponsor olduk. Amacımız, görme engelli sporları tabana yayarak engelli vatandaşlarımızın daha fazla sosyalleşmesine katkıda bulunmak olacak. Görme engelli vatandaşlarımızın hayatın içinde daha fazla yer alması ise en önemli hedefimiz, bu nedenle yeni sezon öncesi oldukça heyecanlı ve gururluyuz. Ligimizde yer alacak tüm takımlara şimdiden başarılar diliyorum.” dedi.

“SPOR YAPAN VATANDAŞLARIMIZIN SAYISI ARTIYOR”

Görme Engelliler Federasyonu Başkanı Abdullah Çetin ise yaptığı açıklamada, “Görme vatandaşlarımızın hayatın içinde yer alması için federasyon olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Turkcell Sesi Görenler Ligi ile vatandaşlarımızın sporun içinde yer alması için yaptığımız çalışmaya desteklerinden dolayı Turkcell’e teşekkkür ediyorum. Bu işbirliği ile ülkemizde spora yapan görme engelli vatandaşlarımızın sayısında artış olacağından hiç şüphem yok.” şeklinde konuştu.

TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy ise yaptığı açıklamada, “Türkiye Futbol Federasyonu olarak, ülkemizde engelli futbolunun gelişmesi için çalışmalarımızı arttırarak sürdürüyoruz. B1 kategorisinde yer alan Turkcell Sesi Görenler Ligi bu hafta ilk maçlarıyla başlıyor. Görme engelli vatandaşlarımız hayatın her alanında olduğu gibi futbolda da neleri aştıklarını bir kez daha bizlere gösterecekler. Oyuncularımızın başardıklarına daha da dikkat çekecek olan Turkcell Sesi Görenler Futbol Ligi’nin yeni sezonunun hayırlı olmasını diliyorum.” dedi

Turkcell Sesi Görenler Ligi ilk maçlarının yarın oynanacak maç programı ise şöyle:
9.30 Malatya GESK – Tokat Erbaa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
10.30 Ankara Altınokta Spor Kulübü – Çankaya Belediyesi GESK
13.00 Gaziantep Mithat Enç GESK – İzmir Çağdaş GESK
13.00 Kayseri GESK – İstanbul İŞGÖR