Turkish Airlines Euroleague’de TOP 16 heyecanı

Turkish Airlines Euroleague'de adını son 16 takım arasına yazdıran Beşiktaş'ın ardından Anadolu Efes ve Fenerbahçe Ülker de TOP 16 için sahaya çıkıyorlar.

Turkish Airlines Euroleague’de adını son 16 takım arasına yazdıran Beşiktaş’ın ardından Anadolu Efes ve Fenerbahçe Ülker de TOP 16 için sahaya çıkıyorlar.

Geçen hafta aldığı galibiyetle D Grubu’nda ilk dörde girmeyi garantileyen ve TOP 16’ya kalan Beşiktaş’ın ardından diğer iki temsilcimiz de Turkish Airlines Euroleague’in 8. haftasında kritik bir viraja giriyor. Cedevita Zagreb’e konuk olacak Anadolu Efes’in yanı sıra İspanya’da Real Madrid’le karşılaşacak olan Fenerbahçe Ülker, alacakları galibiyet ve gruptaki diğer maçların sonucuna göre ilk tur maçlarının sonlanmasına 2 hafta kala TOP 16 biletlerini ceplerine koyacaklar.

Temsilcilerimizde haftanın açılışını bugün TSİ 19.30’da Cedevita Zagreb maçıyla yapacak olan Anadolu Efes, şu ana kadar C Grubu’nda oynadığı 7 maçta, 4 galibiyet elde etti. İlk maçta rakibini 85-66’lık skorla deviren lacivert – beyazlılar, bu karşılaşmada da rakibini mağlup etmesi ve grubun diğer maçında EA7 Emporio Armani’nin Caja Laboral’i yenmesi durumunda TOP 16’ya kalmayı garantileyecek.

Temsilcimizde sakatlıktan dönen Stanko Barac’ın bu maçta forma giymesi beklenirken, Zagreb ekibinde de Bozidar Maljkovic’in görevinden ayrılmasının ardından Aleksandar ‘Aco’ Petrovic, yeniden takımın başına gelerek Cedevita Zagreb’in başındaki ilk maçına çıkacak.

C GRUBU PUAN DURUMU
    
TAKIMLAR        G    M    A    Y    +/-
1. Zalgiris Kaunas    6    1    603    498    105
2. Olympiacos        5    2    545    531    14
3. Anadolu Efes        4    3    528    505    23
4. Emporio Armani    3    4    552    554    -2
5. Cedevita Zagreb    2    5    520    587    -67
6. Caja Laboral        1    6    497    570    -73

BEŞİKTAŞ, BARCELONA REGAL’İ YARIN AĞIRLAYACAK

D Grubu’nda mücadele eden ve temsilcilerimizden TOP 16’ya kalmayı garantileyen ilk ekip olan Beşiktaş ise yarın saat 20.00’de Abdi İpekçi Spor Salonu’nda Barcelona Regal’i ağırlayacak.

Yedi hafta sonunda Turkish Airlines Euroleague’de namağlup unvanını koruyan tek takım olan Barcelona, potasında ise ortalama 63.3 sayı gördü. Katalan ekibinde maç başına 12.9 sayı bulan Juan Carlos Navarro ile 8.7 sayı-5.4 ribaund ortalamalarıyla Ante Tomic ön plana çıkan isimler olurken, Beşiktaş’ta ise maç başına 18.6 sayı kaydeden Curtis Jerrells, ligde Bobby Brown’un ardından en skorer oyuncular listesinde ikinci sırada bulunuyor.

D GRUBU PUAN DURUMU

TAKIMLAR        G    M    A    Y    +/-
1. Barcelona Regal    7    0    553    443    110
2. CSKA Moskova    6    1    521    473    48
3. Beşiktaş        4    3    513    519    -6
4. Brose Baskets    2    5    497    553    -56
5. Partizan mt:s        1    6    499    538    -39
6. Lietuvos Rytas    1    6    464    521    -57

REAL MADRİD – FENERBAHÇE ÜLKER MAÇI YARIN 21.45’TE

Euroleague’de 8. haftanın kapanışını yapacak olan Fenerbahçe Ülker ise yarın TSİ 21.45’te Real Madrid’e konuk olacak.

Bu maça kadar 4 galibiyeti bulunan temsilcimiz, ilk maçta 75-83’lük skorla yenildiği ve grupta 5 galibiyeti olan İspanyol temsilcisinden rövanşı almak istiyor. Sarı – lacivertliler, bu maçtan 8 sayı üzerinde bir farkla galip gelmesi ve gruptaki diğer karşılaşmalarda Panathinaikos ve BC Khimki’nin de kazanması halinde adını son 16 takım arasına yazdırmayı başaracak.

Real Madrid ise diğer maç skorlarına bakmaksızın temsilcimize karşı elde edeceği galibiyetle TOP 16’ya kalmayı garantileyecek.

A GRUBU PUAN DURUMU

TAKIMLAR        G    M    A    Y    +/-
1. Real Madrid        5    2    594    541    53
2. Fenerbahçe Ülker    4    3    534    523    11
3. Panathinaikos    4    3    522    517    5
4. BC Khimki        4    3    526    550    -24
5. Union Olimpija    2    5    516    565    -49
6. Mapooro Cantu    2    5    510    506    6

Turkish Airlines Euroleague’de 8. haftanın detaylı programı ise şu şekilde;

Bugün
BC Khimki – Mapooro Cantu
Cedevita Zagreb – Anadolu Efes
Alba Berlin – Asseco Prokom
Panathinaikos – Union Olimpija
Maccabi Electra – Elan Chalon
Caja Laboral – EA7 Emporio Armani
Brose Baskets – CSKA Moscow
Partizan mt:s – Lietuvos Rytas

Yarın
Zalgiris Kaunas – Olympiacos
Beşiktaş – Barcelona Regal    
Montepaschi Siena – Unicaja Malaga
Real Madrid – Fenerbahçe Ülker