Türkiye Balkan Dernekleri Federasyonu’dan İsmail Yıldırım’a ziyaret

Türkiye Balkan Dernekleri Federasyonu (FEBA) Genel Koordinatörü Gökhan Güner ile Balkan Dernekleri Federasyonu (FEBA) Amerika Florida eyaleti temsilcisi Şemsettin Yaşar ve Balkan Kültür Sanayi ve İşadamları Derneği(SİYAD) İstanbul temsilcisi Halil İbrahim Dere'den oluşan bir ekip, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım'ı ziyaret etti.

Türkiye Balkan Dernekleri Federasyonu (FEBA) Genel Koordinatörü Gökhan Güner ile Balkan Dernekleri Federasyonu (FEBA) Amerika Florida eyaleti temsilcisi Şemsettin Yaşar ve Balkan Kültür Sanayi ve İşadamları Derneği(SİYAD) İstanbul temsilcisi Halil İbrahim Dere’den oluşan bir ekip, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ı ziyaret etti. Ziyarete Karamürsel Özel Damla Eğitim Kurumları şirket müdürü Ümit Güler de eşlik etti.

    Ziyaretle ilgili bilgi veren Balkan Dernekleri Federasyonu Amerika Florida eyaleti temsilcisi Şemsettin Yaşar bir nezaket ziyareti olduğunu söyledi. Şemsettin Yaşar, Balkanlar’dan Amerika’ya göç ederek orada yaşayan Türklere Anadolu Türk Kültürünü yerinde göstermek ve tanıtmak amacıyla geziler düzenlemek istediklerini bu gezilere ve yapmış oldukları kültürel faaliyetlere bundan sora Karamürsel’i de eklemek istediklerini ifade etti.

    Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ise yapılan ziyaretten memnun kaldığını belirterek ziyaretçilere teşekkür etti. Yıldırım, “Kültürümüzün dünyanın her tarafına yayılması adına elimizden ne geliyorsa her zaman için yapmaya hazırız. Kültürel faaliyetler arasına Karamürsel’in gezilmesi görülmesi bizi son derece mutlu eder, kültürel faaliyet olarak ilçemize gelen ziyaretçilere elimizden gelen imkanları sunmaya her zaman hazırız.” dedi.