Türkiye çalışarak aradaki farkıı kapatıyor

AK Parti 2'nci İl Olağan Kongresi'ne katılmak için Kars'a gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, 'Çalışarak diğer ülkeler ile aramızda olan mesafeyi kapatmaya çalışıyoruz' dedi.

Bakan Güler’i havaalanında Vali Mehmet Ufuk Erden, Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu, AK Parti Kars İl Başkanı Remzi Aras ve partililer karşıladı. Bakan Güler buradan kongrenin yapıldığı Kapalı Spor Salonu’na geçti. Delege ve üyelerin doldurduğu salonda AK Parti Kars Milletvekilleri Selahattin Beyribey ile Zeki Karabayır birer konuşma yaptı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler kongre salonunda yaptığı konuşmasında çalıştıklarını vurgulayarak ‘Çalışarak diğer ülkeler ile aramızda olan mesafeyi kapatmaya çalışıyoruz’ dedi. Kars’a doğalgaz müjdesi veren Bakan Güler, doğalgazın Kars’ın havasını da temiz bir hale getireceğini ifade etti. ‘Dağları tepeleri aşarak boruları hazırladık ve inşallah bu kış doğalgaz Kars’a gelecek’ diyen Güler, doğalgazla ilgili olarak, kendilerinden önce 17 yılda 5 bin kilometre çelik boru döşendiğini ve bunun kendi dönemlerinde ise 10 bin kilometreye ulaştırdıklarını kaydetti. Güler konuşmasına şöyle devam etti: “Bizden önce Türkiye’de 5 ilde doğalgaz vardı. Şuan bu rakam 40’a yaklaşıyor. Dönemimiz sonunda 75 merkeze doğalgaz verilmiş olacak. Bu gece gündüz çalışmanın sonucudur. Bizde cek cak yok. Yapacaklarımızı değil, yaptıklarımızı konuşuyoruz. Bir hedefimiz var, Cumhuriyetimizin 100’üncü yıldönümünde ülkedeki suyu en son damlasına kadar kullanacağız.”

Bakü-Tiflis-Ceyhan projesine de değinen Güler bu projenin dünyanın en büyük projelerinden birisi olduğunu söyledi. 27 Mayıs’ta ilk petrolü Ceyhan’da tankerlere yükleyeceklerini dile getiren Güler daha sonra şunları kaydetti: “Biz gördüğünüz gibi sessiz sakin şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yolsuzlukları önleyerek bunları gerçekleştiriyoruz. Biz sizlerin aranıza gelerek yaptığımız işleri, sizlere hesap vererek yapıyoruz. Yaptıklarımızı teker teker sizlere anlatıyoruz. Artık iş, Ankara’dan yürütülmüyor. Dolayısıyla işler yerinde görülüyor, sizlerin de fikirleri alınarak yapılıyor. Bunlar işte bizim en büyük farkımızdır. Bizim en büyük gücümüz arkamızda duran sizlersiniz.” Divan Başkanlığını Gümüşhane Milletvekili Sabri Varan’ın yaptığı kongrede mevcut İl Başkanı Remzi Aras ile diğer aday Mahmut Esat Güven yarışacak. Kars Valiliği ve Belediye Başkanlığı’nı da ziyaret edecek olan Bakan Güler, saat 16.00’da karayoluyla Erzurum’a geçecek.