Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği’nde burs başvuruları devam ediyor

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği, 2013-2014 öğretim yılında İstanbul'daki üniversitelerin edebiyat fakültelerinde okuyan veya edebiyat dergilerinde yazan üniversite öğrencilerine karşılıksız burs veriyor.

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği, 2013-2014 öğretim yılında İstanbul’daki üniversitelerin edebiyat fakültelerinde okuyan veya edebiyat dergilerinde yazan üniversite öğrencilerine karşılıksız burs veriyor.

Burs başvuruları, önceki yıllarda olduğu gibi, bu yıl da 01 Haziran – 30 Eylül tarihleri arasında Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği’nin internet sitesi (www.tded.org.tr) adresinden temin edilecek formu eksiksiz doldurup bilgi@tded.org.tr adresine ileterek yapılacaktır. Ayrıca bizzat dernek merkezine de başvuruda bulunulabilir.

Adayların başvuru formlarını sanal ortamda veya elden teslim ettikten sonra bilgilerinde herhangi bir değişiklik yapamaması gerekiyor. Başvuru form sahibi öğrenciler, burs komitesinin belirlediği tarihte dernek merkezinde sözlü mülakata alınacak. Mülakata katılan öğrenciler “başarı” ve “ihtiyaç” kriterine göre değerlendirildikten sonra, burs almaya hak kazanan öğrencilerimizin isimleri sitede duyurulacak.