‘Türkiye dışarıdan hasta kabul etmeye başladı’

Manisa'ya 3 günlük, açılış ve temel atma törenlerine katılmak üzere gelen TBMM Başkanı Bülent Arınç, hafta başında Manisa Devlet Hastanesi'nin yeni acil servisi ve göz kliniğinin açılış törenlerine katıldı.

Sağlık alanındaki reformların uygulamasının gittikçe kökleştiğine değinen Arınç, halkın en zaruri olan sağlık hizmetini daha da mükemmel alması için her geçen gün büyük gelişmeler görüldüğünü aktardı.

Arınç, “Türkiye, sağlık sektöründe Avrupa’dan hasta kabul etmeye başladı. Bugün İstanbul, Ankara, Antalya ve İzmit tarafındaki bazı hastanelerimize yurtdışından hasta gelmekte, ameliyat ve tedavi edilmektedir. Mükemmel doktorlarımız, tıbbi cihazlarımız ve 5 yıldızlı hastanelerimiz var. Bugün milletvekillerimiz de dahil olmak üzere hepimiz devlet hastanelerimizden azami istifade ediyoruz. Özel hasta devlet hasta ayırımı yok belki ama bugün Ankara’da, bir Numune, bir İbni Sina bir Yüksek İhtisas ve bir Ankara Hastanesi’ne gitmek, oradaki gelişmeleri görmek bizi çok mutlu ediyor. “şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından acil servis ve göz kliniğinin kurdeleleri kesildi. Hastanedeki hastaları da ziyaret eden Bülent Arınç, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Açılışta Arınç’a Milletvekili İsmail Bilen, Vali Refik Arslan Öztürk, Belediye Başkanı Bülent Kar, Sağlık İl Müdürü Ziya Tay ve çok sayıda davetli eşlik etti. Arınç, daha sonra karayoluyla Ankara’ya hareket etti.