Türkiye Google’ın dünyadaki ilk 10 pazarından biri

Google Kıdemli Finansal Analisti Ari Keşişoğlu, Türkiye'nin, kullanıcı sayısı ve kullanım olarak Google'ın dünyadaki ilk 10 pazarından biri olduğunu söyledi.

Google Kıdemli Finansal Analisti Ari Keşişoğlu, Türkiye’nin, kullanıcı sayısı ve kullanım olarak Google’ın dünyadaki ilk 10 pazarından biri olduğunu, Türkiye’deki reklam verenlere ve yatırım çevresine çok daha etkili bir şekilde reklam verme olanağı sağladıklarını kaydetti.

Keşişoğlu, dünyada ve Türkiye’de kullanıcı içerikleri ile Google tarafından geliştirilen ve desteklenen servisler hakkında bilgileri paylaşmak üzere düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Keşişoğlu, Google’nin kullanıcılara yoğunlaşma ve yeni hizmetler sunmaya odaklı bir stratejisi bulunduğunu belirterek, bu strateji çerçevesinde Türkiye’de sunulan her yeni hizmetten çok iyi geri dönüş aldıklarını, bu hizmetlerin hemen benimsendiğini dile getirdi.

Buradan kazandıklarını partnerleriyle paylaştıklarını ve Türkiye’deki ekonominin büyümesine katkı sağladıklarını ifade eden Keşişoğlu, “Bu şekilde Türkiye’ye daha çok yatırım yapabiliyoruz ve Türkiye’nin ekonomisini devamlı büyütmeye katkıda bulunabiliyoruz” diye konuştu.

Google Gelişen Pazarlar Bölgesi Direktörü Mohammad Gawdat ise, Türkiye’nin gelişen pazarlar içinde en önemli iki ülkeden biri olduğunu vurguladı.

Gawdat, Google’ın en önemli misyonunun insanların her yerde bilgiye ulaşmasını sağlamak olduğunu, bu alanda Türkiye’nin, büyük nüfusu ve ekonomisiyle kendilerine eşsiz bir deneyim olanağı sağladığını kaydetti.

Gawdat, “Türkiye’de değişim yaratmak için müthiş bir potansiyel var. Misyonumuzu, diğer ülkelerle karşılaştırıldığında en güçlü şekilde Türkiye’de gerçekleştirebiliyoruz. Google Gelişen Pazarlar Ofisi’nde üç Türk üst düzey görevli var” diye konuştu.