Türkiye gündemi

Türkiye’nin bugünkü gündemi derlenmiştir

– Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Artvin’de partisinin il kongresine katılacak ve bazı açılışlarda bulunacak. (13.00-15.00)

– Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener, Sivas Şarkışla’nın Sivrialan köyünde düzenlenen ’’Uluslararası Aşık Veysel Aşıklar Bayramı’’nın açılış programına katılacak.

– Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Kocaeli Kızılay Kan Merkezi’nin açılışını yapacak. (13.00)

– Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, bir basın toplantısıyla doğalgaz fiyatlarındaki artışı gerekçesiyle elektrik üretimini durdurma kararlarını değerlendirecek. (10.00)

– Bitlis’te şehit olan askerlerin cenazeleri bugün memleketlerinde toprağa veriliyor. Şehit Kıdemli Üstçavuş Hakan Toydemir’in cenazesi, memleketi Ankara’nın Beypazarı ilçesinde toprağa verilecek. (11.00)

– Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mete Gündoğan, parti genel merkezinde basın toplantısı yapacak. (12.00)

– TAYAD’lılar, Ankara’da Abdi İpekçi Parkı’nda basın açıklaması yapacak. (12.30)

– Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Denizciler Turizm ve Denizcilik AŞ’nin İstanbul – İzmir seferini yapan Samsun Feribotuyla İzmir’e gelcek. (10.30)

– Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanlığı’ndaki toplantıya katılacak. – Unakıtan, esnaf ve belediye ziyaretleri de gerçekleştirecek. (11.00)

– DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, partisinin İstanbul il başkanlığında basın toplantısı düzenleyecek. (12.00)

– TAYAD’lı aileler, Taksim’de ’Tecrit’ isimli kitabın tanıtımını yapacak. (16.00)

– Esenyurt Belediyesi, jandarma hizmet binasını açacak. Açılışa, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu da katılacak. (16.00)

– Emperyalizme Karşı Yurtsever Cephe üyelerinin, Adana İncirlik’ten İstanbul Dolmabahçe’ye ’’ABD Defol Bu Memleket Bizim’’ yürüyüşü yapacak. Yürüyüşe Emekli Askerler İnisiyatif üyelerinin de destek vermesi bekleniyor. Yürüyüşün 45 günde Dolmabahçe’de sona ereceği ve 1134 kilometre yol kat edileceği belirtildi. (10.00)

– İHD üyeleri Adana Kürkçüler Cezaevi önünde basın açıklaması yapacak. (12.30)

– Adana’da yerel kanallarda stand up yapan Ergun Özfırıncı adlı tiyatrocu bir ilki deneyerek Agualand tesislerinde su üzerinde stand up yapacak. (17.00)

– Erzurum’da 14. Geleneksel Sultan Sekisi Etkinlikleri başlıyor. (14.00)

– Avrupa Ümitler Basketbol Şampiyonası maçları Fransa-Türkiye karşılaşması ile devam ediyor. (20.30)