Türkiye gündemi

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

– Başbakan Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığınca il protokolüne verilecek iftar yemeğine katılacak.

– Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Avrupa Komisyonu Ankara Temsilcisi Hansjörg Kretschmer ve Çin Halk Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Aiguo Song’u Çankaya Köşkü’nde kabul edecek.

– Milletvekili seçilme yaşının 25’e düşürülmesini öngören Anayasa değişikliği teklifi, TBMM Anayasa Komisyonunda görüşülecek.

– Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Diyarbakır’da çeşitli incelemelerden bulunarak, açılışlara katılacak.

– Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe ile Almanya’nın Çevre Bakanı Sigmar Gabriel, Antalya’da düzenlenen ”Türk Alman Çalıştayı”na katılacaklar.

– Bakan Pepe, Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliğini (GATAB) ziyaret edecek, Kemer arıtma tesislerinde incelemelerde bulunacak.

– DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Konya ve Çumra’da bazı ziyaretlerde bulunacak.

– Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi, yeni Türk Ceza Kanunu’nun iletişim özgürlüğüne karşı olarak nitelendirilen ve hapis cezası içeren hükmüyle ilgili İstanbul’da basın toplantısı yapacak.

– İstanbul’un kurtuluşunun 83. yıldönümü kutlanıyor. Taksim Cumhuriyet Anıtındaki törenin ardından Vatan Caddesinde geçit töreni düzenlenecek.

– Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Adapazarı yeni yerleşim bölgesinde 17 Ağustos Camisi’nin açılışı ile bir başka caminin temel atma törenlerine katılacak.

– Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, haftalık basın toplantısını yapacak.

– Ankara Ticaret Odası ile Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) tarafından düzenlenen ”Enerji, Türkiye, Gelecek” başlıklı panel Ankara’da yapılacak.

– Türkiye Belediyeler Birliği ve Adana Büyükşehir belediye Başkanı Aytaç Durak basın toplantısı düzenleyecek.