Türkiye gündemi

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

– Ezilenlerin Sosyalist Platformu’na (ESP) üye bir grup, tramvay önünden Hrant Dink’in öldürüldüğü Agos Gazetesine kadar yürüyerek cinayeti kınayacak. (13.30)

– AK Parti’nin Kızılcahamam’da yapılan 8. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, sona erecek. (10.00)

– Devlet Bakanı Ali Babacan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) girişimleri ve ev sahipliğinde Kızılcahamam’da yapılacak olan ”III. Kızılcahamam Yatırım Konferansı”na katılacak. (09.30)

– SHP Küçük Kurultayı, Ankara’da yapılacak. (10.30)

– Türkiye Ziraatçılar Derneği Genel Başkanı İbrahim Yetkin, kuraklık ve tarım ürünleri üretimindeki azalmayaya ilişkin basın toplantısı düzenleyecek. (12.00)

– Bağdat yakınlarında düşen uçakta hayatını kaybeden ve Osmaniye’de Mehmet Gültekin zannedilerek toprağa verilen, ancak daha sonra Adanalı Rıfat Demir’e ait olduğu DNA testi ile tespit edilen cenaze Rıfat Demir’in yakınları tarafından toprağa verilecek.

– Gazeteci Hrant Dink’in öldürülmesi olayı ile ilgili olarak Adana İnönü Parkı’nda basın açıklaması yapılacak. (13.00)

– AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 19. Danışma Meclisi toplantısı Adana Hekimevi’nde yapılacak. Toplantıya milletvekilleri, belediye başkanları, partililer katılacak. (13.00)

– Mersin’de DTP’nin bölge mitingi yapılacak. DTP Eşbaşkanı Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk’un da katılacağı miting Metropol Miting alanında yapılacak. Mitingde çok sayıda polis görev alacak. (10.00)

– Fortis Türkiye Kupası 3. tur gruplarında Trabzonspor-Konyaspor, Ankaraspor-Vestel Manisaspor, Çaykur Rizespor-Gençlerbirliği ve Beşiktaş-Ankaragücü maçları oynanacak. (16.00/19.00)

– Türkiye 3. Futbol Liginde mücadele eden Adanaspor 5 Ocak Stadyumu’nda Yeni Ereğlispor ile karşılaşacak. (13.30)

– Avrupa Erkekler Hentbol Şampiyonası 5. eleme grubundaki 6. ve son maçında Türkiye, İtalya ile Adana’da karşı karşıya gelecek. (16.00)