Türkiye gündemi

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

– Dışişleri Bakan Abdullah Gül, Dünya Ekonomik Forumu toplantılarının düzenlendiği Davos’ta “Irak ve Orta Doğu’nun Geleceği” adlı toplantıya katılacak. Bakan Gül’ün ikili görüşmelerde de bulunması bekleniyor.

– Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Çorum’da eğitimin sorunlarıyla ilgili toplantı yapacak, İskilip Halk Eğitim Merkezinde incelemelerde bulunacak.

– Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, “Ahıska Türk Dernekleri Federasyonu”nun İstanbul’daki toplantısı ile “Geleceğin Bereketi Türk Zeytin ve Zeytinyağı Kongresi”ne katılacak.

– Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Erzurum Valiliği Salonu’nda düzenlenecek İl Sağlık Değerlendirme Toplantısına katılacak.

– Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Hatay’da ziyaretlerde bulunacak, OSB’de açılış törenleri ile ”İş Dünyasının Sorunları” konulu toplantıya katılacak.

– Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Mersin’de incelemelerde bulunacak.

– Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Üsküdar PTT Merkezi ile Sarıgazi PTT Bank merkezinin açılışına katılacak.

– Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi Eker, partisinin Diyarbakır’daki il danışma meclisi

toplantısına katılacak ve mahalle muhtarlarıyla toplantı düzenleyecek.

– İngiltere Türk Federasyon Birliği tarafından düzenlenen ve Amerikalı tarihçi Norman Stone’nin de katılacağı panelde, “Türk Ermeni İlişkileri ve Terörizm” konusu tartışılacak. – DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, İzmir’de çeşitli ziyaretlerde bulunacak.

– Saadet Partisi İzmir İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen basın toplantısı Necmettin Erbakan’ın kızı Elif Erbakan Altınöz ile SP Kadın Kolları Genel Başkanı Ayşenur Tekdal’ın katılımıyla yapılacak.

– Türk Tarih Kurumu Başkanı Yusuf Halaçoğlu, Elazığ’da “Ermeni diaspora iddiaları ve gerçekleri” konulu konferans verecek.

– Ankara Ticaret Odası ve Türk Ocakları Genel Merkezi işbirliği ile “Bağımsızlıklarının 15. Yılında Türk Cumhuriyetleri” konulu panel düzenliyor.

– Ankara Sanayi Odası Başkanı Çağlayan, Ankaralı Sanayici İşadamları Derneği’nin açılışını yapacak.

– Türk-İş tarafından düzenlenen “Özelleştirmeyi Durduran Yargı Kararları Uygulansın” konulu toplantı, konfederasyonun genel merkezinde yapılacak.

– Turkcell Süper Lig’de 18. hafta mücadelesinde Galatasaray, Ali Sami Yen Stadı’nda Ankaraspor ile, Gençlerbirliği de Ankara 19 Mayıs Stadı’nda Sivasspor ile karşı karşıya gelecek.

– Türkiye Ümitler Judo Şampiyonası, Yüreğir Serinevler Spor Salonu’nda başlıyor.