Türkiye Kamu-Sen Danimarka’yı protesto etti

Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (KAMU-SEN) İstanbul İl Başkanlığı'na üye bir grup, Hz. Muhammed'e hakaretler içeren karikatürlerden ötürü Danimarka'yı protesto etti.

Türkiye Kamu-Sen İstanbul Teşkilatı’na üye yaklaşık 50 kişilik grup, Hz. Muhammed ile ilgili Danimarka basınında çıkan karikatürleri protesto etmek için Beşiktaş Bebek’te bulunan Danimarka’nın İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplandı. “İslam güneşi sizi de aydınlatacak, Biz karanlığı aydınlatan güneşiz ya siz ?, Müslüman hoşgörüsü sizin provakasyonlarınızı yok edecek, Danimarka ürünlerine boykot ” yazılı dövizler taşıyan grup adına basın açıklaması yapan Türkiye Kamu-Sen İstanbul İl Başkanı Hanefi Bostan, Danimarka’da başlayan ve sonra da hızla bütün Avrupa ülkelerine yayılan Hz. Muhammed’i ve O’nun şahsında İslam dinini hedef alan çirkin saldırganlığı protesto ettiklerini söyledi.

Bugün gelinen durumun kelimenin tam anlamıyla Avrupa’nın neredeyse bir bütün halinde medya ve siyaset desteğiyle Hz. Muhammed’e ve O’nun zatında İslam dinine karşı saldırıya dönüştüğünü ileri süren Bostan, bu olayların ve buna bağlı olarak bundan sonra olacak olanların bütün sorumluluğunun Avrupa medyası ve onlara destek veren siyasetçiler olarak gösterdi.

Bütün Türk vatandaşlarını ve İslam dünyasını Danimarka patentli ürünleri almayıp boykot etmeye çağıran Hanefi Bostan, Türk halkını kararlılık içerisinde protesto etmeye ve hükümeti de onurlu bir politika yapmaya davet etti. Basın açıklamasının ardından kalabalıktan bir grup, yanlarında getirdikleri siyah çelengi konsolosluk önüne bıraktı. Hz. Muhammed ile ilgili ilahiler okuyan grup, “Terörist Rasmussen, Peygambere uzanan eller kırılsın, Bölücü yatağı Danimarka, Rasmussen şaşırma sabrımızı taşırma ” şeklinde sloganlar atarak olaysız bir şekilde dağıldı.