‘Türkiye liglerinde alabileceğim çok futbolcu var’

Sivasspor Teknik Direktörü Werner Lorant, Türkiye liglerinde Sivasspor'a almak istediği çok sayıda futbolcu olduğunu söyledi.

Bir öğrencinin sorusu üzerine Sivasspor’un kendi imkanları ile en iyisini yapmak zorunda olduğunu belirten Lorant, ”Tabi ki futbolcuları kendim seçebilseydim, çok daha iyi olurdu. Daha iyi bir takımımız olurdu. Ama biz Sivasspor’uz. İmkanlarımız, bütçemiz dahilinde en iyisini yapmak zorundayız. Büyük takımların yaptığı bizi ilgilendirmez. İmkanlarımız ölçüsünde çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Hakem hatalarından da yakınan Lorant, Süper Lig’de bugüne kadar yapılan hakem hatalarının çoğunun Sivasspor’u bulduğunu iddia etti. Kayseri Erciyesspor maçında taraftarların tribünleri doldurmasına sevindiğini belirten Lorant, seyircilerin bundan önceki maçlarda dağınık görüntü sergilediğini söyledi. Lorant, “Bir maç geldi, taraftarımız, sporcularımıza kızdı bağırdı. Bunu hiç sevmem. Kayseri Erciyesspor maçında gözle görülür bir düzelme vardı. Umarım önümüzdeki maçlar daha organize geçer.” şeklinde konuştku.

Sivasspor Genel Menajeri Bülent Uygun ise Sivasspor’un altyapısının güçlenmesi için önemli yatırımlar yaptıklarını belirtti. Uygun, altyapıda oynayan bazı gençleri takıma katmak istediklerini, ancak bazı zorluklarla karşılaştıklarını kaydettti. Daha sonra Lorant ve futbolcular öğrencilere imza dağıttı.