‘Türkiye Özal’dan sonra bir lider tarafından yönetilmedi’

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, liderlik etmekle idare etmenin farklı olduğunu belirterek, "Lider olanlar, mevcut şartları değiştiren kişilerdir.

Partisinin İzmir il teşkilatının programları dolayısıyla çeşitli ilçelerde temaslarda bulunan Mumcu, Yeşilova semtinde bir kahvehanede muhtarların da aralarında bulunduğu vatandaşlarla sohbet etti. Erkan Mumcu, sohbet esnasında siyasetçilerin ve idarecilerin “elin iyisi, evin delisi” olması gerektiğini ifade etti. Kendisinin İzmir doğumlu olduğunu belirten Mumcu, babasının da İzmir’de çalışan bir konfeksiyon işçisi olduğunu söyledi.

Siyasetin zengin fikirlerle gelişip ilerleyeceğini ve devletin de millete hizmetle yükümlü olduğunu ifade eden Mumcu, “Devlet, kiracısına onu yapma, bunu etme diye devamlı eziyet eden tutumundan vazgeçmelidir. Devletin millete hizmet etmesi gerekir. Bu anlayış, devletin bütün kademelerine yerleşmelidir.” diye konuştu.

Devlet adamlarının görevinin vatandaşını korkutmak olmadığının altını çizen Anavatan Genel Başkanı, ”Devleti idare edenler, vatandaşı korkutmanın aksine özgüven aşılamalıdır.” dedi.

Türkiye’de 13 milyon kişinin yeşil kartlı olduğunu vurgulayan Mumcu, “Bu övünülecek bir şey değildir. Hükümet, sosyal yardım projesi adı altında vatandaşlara balık tutmaktan ziyade balık vermeyi tercih ediyor.” ifadelerini kullandı.