Türkiye Satranç Şampiyonası Çorum’da başladı

Küçükler, yıldızlar ve gençler Türkiye Satranç Şampiyonası Çorum'da başladı. 226 öğrencinin katıldığı şampiyona, 30 Nisan Pazar günü sona erecek.

3 kategoride düzenlenen şampiyonada, küçükler kategorisinde 75, yıldızlar kategorisinde 79, gençler kategorisinde ise 72 sporcu mücadele ediyor. Şampiyonanın açılışına Vali Hüseyin Poroy, Satranç Federasyonu Temsilcisi Tahsin Aktar, Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Milli Eğitim Müdürü Abdurrahim Köksal ve Satranç İl Temsilcisi Hüseyin Karakuş katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Satranç Federasyonu Temsilcisi Tahsin Aktar, Federasyon’un faaliyetleri ile ilgili bilgiler aktarırken, satranca olan ilginin her geçen gün arttığını, 1981 yılında başlayan satranç faaliyetlerinin bugün 100 bin sporcu ile devam ettiğini söyledi.

Tören sonrası şampiyonaya ilk tur müsabakaları ile başlanırken, ilk hamleyi Vali Hüseyin Poroy yaptı. Türkiye şampiyonasında Çorum’u gençlerde Atatürk Lisesi’nden Evren Göksu, yıldızlarda Bahçelievler’den Zeki Burak ve küçüklerde ise 23 Nisan İlköğretim Okulu’ndan Alp Giray Çakar temsil ediyor.