Türkiye yeni bir soğuk havanın etkisine girdi

Marmara ve Ege’de yağışlar, karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Meteroloji dün Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’de başlayan yağışların bugün de süreceğini açıkladı.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’n-den yapılan değerlendirmeye göre, yağışlar genellikle yağmur, Güney Ege kıyıları ile Batı Akdeniz kıyılarında sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olacak. Akşam saatlerinden sonra ise Trakya, Marmara’nın güneydoğusu, Kuzey Ege’nin iç kesimleri ile Göller yöresinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışlı havanın bugün de yurdun batısında etkisini sürdürmesinin beklendiği kaydedildi.

Sel ve su baskını uyarısı

Bugünkü yağışların yağmur ve gök gürültülü sağanak, Trakya, Marmara’nın güneyi, Kuzey Ege’nin iç kesimleri, Eskişehir, Konya ve Karaman’da karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Şiddetli poyrazın sel ve su baskınına yol açabileceği de bildirildi.

Kırklareli’ne kar yağdı…

Öte yandan Kırklareli Dereköy’de gece başlayan kar yağışının aralıklarla sürdüğü ve kar kalınlığının 5 santime ulaştığı bildirildi. Karayolları ekipleri, Dereköy Sınır Kapısı’na ulaşımı sağlayan yolu açık tutmak için kar temizleme ve tuzlama çalışması yapıyor. Doğu Anadolu’da kar yağışı ve tipi nedeniyle çok sayıda köy yoluyla ulaşım kesildi. bölgede en düşük hava sıcaklığı eksi 18 derece ile Ardahan’da ölçüldü. Kar kalınlığı ise Kars’ta 42, Bayburt’ta 41, Ardahan’da 36 ve Erzurum’da 20 santim ölçüldü.