Türkiye yeni bir yağışlı havanın etkisine girdi

Türkiye, bugün güney ve batı kesimlerinden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisine girdi. Sıcaklık batı kesimlerde biraz düşecek.

Kar Türkiye’de tekrar etkisini gösterecek. Bugün bazı bölgelerde ve illerde hava sıcaklıklarının şöyle olması bekleniyor:
Marmara Bölgesi’nde poyraz kuvvetli eserken Trakya’da kar, diğer yerlerde ise karla karışık yağmur ve yağmur etkili olacak. Akşama doğru kar yağışı bölgenin tamamını etkisi altına alacak. Edirne 1, Balıkesir 2, Sakarya 6 derece olacak.
İç Anadolu Bölgesi’nin tamamı kar yağışının etkisi altına girecek. Konya 4, Eskişehir 3, Kayseri 5 derece olacak.
Ege Bölgesi’nde yağış etkisini sürdürecek. Yağış, kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek. Denizli 9, Bodrum 11, Kütahya 2 derece olacak.
Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yağmur görülecek. Yarın ve Çarşamba günü Mersin- Gaziantep arasında kuvvetli yağmur etkili olacak. Yetkililer sel ve su baskınına karşı dikkatli olunması uyarısında bulunuyor. Antalya 14, Diyarbakır 6 derece olacak.
Doğu Anadolu Bölgesi’nde aralıklarla kar yağışı görülecek. Bölgede özellikle Hakkari civarında çığ tehlikesi sürüyor. Erzurum -2, Malatya 7, Van 2 derece olacak.
Karadeniz Bölgesi’nin batı ve iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı etkili olacak. Trabzon’dan itibaren ise parçalı bulutlu hava görülecek. Trabzon 10, Samsun 11, Bolu 4 derece olacak.