‘Türkiye’de futbol oynamayı düşünmüyorum’

Peru'da Eylül ayında gerçekleştirilen Dünya 17 Yaş Altı Gençler Dünya Şampiyonası'nda "Bronz Top Ödülü'ne" layık görülen Borussia Dordmund'un Türk futbolcusu Nuri Şahin, Türkiye'de futbol oynamayı düşünmediğini açıkladı.

Borussia Dordmun’da oynadığım için gurur duyuyorum. Türkiye’ye gelip bir takımda oynamak gibi bir düşüncem bulunmuyor. Şu anda kendi oynadığım takımla birlikte UEFA Kupası’nda başarılı olmak istiyoruz” dedi.
2008 yılında gerçekleştirilecek Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olmak istediğini dile getiren Nuri Şahin, “Bu yaz Almanya’da yapılacak Dünya Kupası’na katılamadığımız için oldukça üzgünüm. Aslında biz orayı gitmeyi hakkediyorduk. Ama olmadı. Artık diğer turnuvalarda başarılı olmak için çalışacağız” diye konuştu.
Futbol oynadığı Almanya’da yabancı oyuncu sınırlamasının tamamen kalkmasının oldukça iyi olduğnu belirten genç yıldız, “Türkiye’de de kalksa iyi olur. Fenerbahçe’de şu anda 6 tane yabancı yıldız var. Bu sınır kalksa Fenerbahçe daha çok yıldız futbolcu transfer eder” dedi.