Türkiye’nin bugünkü gündemi

Türkiye'nin 7 Haziran 2006, Çarşamba gündemi şu şekilde:

– Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve İsrail Cumhurbaşkanı Moshe Katsav başkanlığındaki heyetlerarası görüşmeler Kudüs’teki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılacak.

– Lübnan Başbakanı Fouad Siniora, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi davetlisi olarak Ankara’ya gelecek.

– TBMM Başkanı Bülent Arınç, Lübnan Başbakanı Fouad Siniora’yı Meclis’te kabul edecek.

– Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, ”enflasyonla ilgili son gelişmeleri değerlendirmek ve olası önlemleri tartışmak” üzere bugün toplanıyor.

– KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Serdar Denktaş, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül ile görüşecek.

– ”Irak Uluslararası Fuarı”, Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun ile Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak’ın da katılımıyla Gaziantep Fuar Alanı’nda açılacak.

– Devlet Bakanı Beşir Atalay, Ankara’da RTÜK’ün ”Televizyon Yayınlarının Çocuklar Üzerindeki Etkileri” konulu araştırmasının ele alınacağı panele katılacak.

– İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Ankara’da Vilayetler Hizmet Birliğinin Olağanüstü Meclis Toplantısı’na katılacak.

– Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Bilkent Üniversitesi tarafından yapılacak ”yazılım ve bilgisayar” bağış törenine katılacak.

– Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Ostim metro EThernet İletişim Ağı’nın açılış törenine katılacak.

– Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, ”Avrupa Konseyi Kadın Erkek Eşitliğinden Sorumlu 6. Bakanlar Kurulu Toplantısı”na katılmak üzere İstanbul’dan Stockholm’e gidecek.

– İslam Konferansı Örgütü Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu,resmi ziyaret için bulunduğu Rusya’da Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya gelecek.

– GATA’da tedavi gören eski başbakan Bülent Ecevit’in sağlık durumuna ilişkin gelişmeler izleniyor.

– Geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden gazeteci Kemal Saydamer için TBMM’de tören düzenlenecek. Saydamer, Kocatepe Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından, Cebeci Asri Mezarlığında toprağa verilecek.

– DSP Genel Başkanı Zeki Sezer ile SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, Zonguldak’ta düzenlenen Türkiye 15. Kömür Kongresi’ne katılacak.

– DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, partisinin Van İl Kongresi’ne katılacak.

– BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, parti genel merkezinde basın toplantısı yapacak.

– DSP Genel Başkan Yardımcısı Masum Türker, Mersin’de ”Türkiye’nin Ekonomik ve Sosyal Yapı Problemleri” konulu konferans verecek.

– Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mete Gündoğdu, basın toplantısı yapacak

– Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, düzenleyeceği ”ikinci yıl” toplantısında, hizmetlerini ve projelerini anlatacak.

– INEPO Uluslararası Çevre Proje Olimpiyatı ve 2006 Çerve Basın ödülleri törenle sahiplerine verilecek.

– Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı’nca düzenlenen ”Türk Dünyası Çocuk Şöleni” İstanbul’da yapılacak.

– ”13. Altın Koza Film, Kültür ve Sanat Festivali” kapsamında Adana’da sanatçıların katılımıyla Atatürk Anıtı’na çelenk konulacak.