Türkiye’nin bugünkü gündemi

Türkiye'nin 12 Haziran 2006, Pazartesi gündemi şu şekilde:

– Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hırvatistan’a hareket edecek. (10.45)

– GATA’da tedavi gören eski Başbakan Ecevit’in sağlık durumu izleniyor.

– Kızılcahaman’da Dünya Çocukları’nın ”Türkçe Kampı” devam ediyor.

– Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, ”Çocuk Yoksulluğunun Önlenmesi” konulu konferansa katılacak. (09.00)

– Gazi Üniversitesi mezuniyet töreni gerçekleşecek. (10.00)

– Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Türkiye Müteahhitler Birliği toplantısına katılacak. (19.30)

– Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi üyeleri, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’u ziyaret edecek. (15.00)

– Adana Müze Müdürü Kazım Tosun Ceyhan Sirkeli köyünde yapılan kazı çalışması hakkında bilgi verecek. (09.30)

– Irak Uluslararası Fuarı Değerlendirme Toplantısı yapılacak. Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Nejat Koçer ve Ticaret Odası Başkanı Mehmet Aslan 5 gün süren fuarın iş dünyasına katkılarını ele alacak.

– Mersin Emniyet Müdürlüğünde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü eroin operasyonu ile ilgili basın açıklaması yapacak. (10.30)

– İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş ve beraberindeki 100 iş adamı 3 gün boyunca Adıyaman’da ki yatırımları yerine incedi.

– İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şehremini Lisesi’nde inşa edilen spor ve konferans salonunun açılışını yapacak.

– NATO Mukabele Kuvveti Daimi Deniz Görev Grubu’na mensup gemiler, 2006 yılı planlı faaliyetler kapsamında İstanbul’u ziyaret edecek. Ziyarete ilişkin Sancak Gemisi İspanyol SPS Blas De Lezo fırkateyninde basın toplantısı düzenlenecek. (12.30)

– Hukukçular Birliği, Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği ve Aydınlar Ocağı basın açıklaması yaparak İktidarın AB politikalarını Protesto edecek. (13.00)

– Kartal H Tipi Kapalı Tipi Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü hükümlü ve tutuklularına yönelik 12-18 Haziran tarihleri arasında Badmingon çalışmaları başlayacak. Basın mensupları bu çalışmaları yerinde izleyebilecek. (14.00)

– Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, partisinin İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Yeniden İktidara Yürüyüş’ toplantısına katılacak. (19.30)

– Erzurum İmam Hatip Lisesi mezunu olup, Kur’an’ı Kerim okumada Türkiye birincisi olan hafızlar bugün Cemal Gürsel Stadyumu’nda Erzurumlulara Kur’an-ı Kerim ziyafetinde bulunacak.

– Türkiye’nin değişik illerinden 30 kursiyerin katılımıyla 12-18 tarihleri arasında yapılacak olan 2. Hasta Hakları Eğitici Eğitim Kursu bugün düzenlenecek törenle başlayacak. (10.00)

– Erzincan’da 11 ilin katılacağı Bölgesel Halk Eğitim Fuarı Kent İş Merkezi’nde yapılacak törenle açılıyor. (14.00)

– Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, başkan seçildikten sonra memleketi Uşak’a ilk kez geliyor. Yılmaz, bugün Uşak Belediye Başkanı Mesut Apaydın’i ziyaret edecek. (09.45)

– Eltutan Vestel Konsept Mağazası Ahmet Nazif Zorlu’nun da katıldığı bir törenle İzmir’de açılacak. (13.00)

– İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu 20. Uluslararası İzmir Fesitivali’nin açılışına katılacak. (21.30)

– Japonya Büyükelçiliği yetkilileri, Japonya-Avusturalya Dünya Kupası eleme grubu maçını izleyecek. (16.00)

– Trabzonspor’un yabancı oyuncu kontenjanının dolu olması yönetimin elini kolunu bağlıyor. Bordo-mavili yönetim, yeni yabancı oyuncu transfer edebilmesi için kadrosunda bulunun Tomas Jun ve Djokaj’ı göndermenin hesaplarını yapıyor.

– 2. Lig A kategorisine düşen sarı kırmızılı ekibin futbolcularına bir çok kulüp talip olurken, bir yandan da yönetim Süper Lige çıkmak için güçlü bir kadro kurmayı hedefliyor.