Türkiye’nin bugünkü gündemi

Türkiye'nin 13 Haziran 2006, Salı gündemi şu şekilde:

– Başbakan Erdoğan, Hırvatistan Cumhurbaşkanı Stjjepan Mesiç ile görüştükten sonra Makedonya’ya hareket edecek. Erdoğan, Makedonya’da Makedonya Cumhurbaşkanı Branko Crvenkovski ve Başbakan Vlado Buckovski ile görüşecek.

– Lüksemburg’da bulunan Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Ankara’ya hareketinden önce basın toplantısı düzenleyecek.

– Cumhurbaşkanı Sezer, Danimarka Büyükelçisi Hoppe ve YÖK Başkanı Teziç’i ayrı ayrı kabul edecek.

– Sezer, Ankara Üniversitesi’nin kuruluşunun 60. yıldönümü kutlama etkinlikleri törenine katılacak.

– Akşam saatlerinde Arnavutluk’tan Türkiye’ye dönecek olan Arınç, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda basın açıklaması yapacak.

– Adalet Bakanı Çiçek, 1. dönem adli yargı hakim ve savcı adayları ile idari yargı hakim adaylarının ad çekme törenine katılacak.

– Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Ankara’da Etimesgut Belediyesi Spor Kompleksi’nin açılışına katılacak.

– TBMM’de CHP ve Anavatan grupları toplanacak.

– Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, Ankara’da basın toplantısı yapacak.

– DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, İzmir Ticaret Odası’nı ziyaret edecek. Daha sonra parktisinin Konak ilçe başkanlığının düzenlediği ‘Haydi gençler tiyatroya’ konulu tiyatro gösterisine katılacak.

– Camp David’de bulunan ABD Başkanı George W. Bush, telekonferans yönetimi ile Irak Başbakanı Nuri el Maliki ve diğer bazı Iraklı yetkililerle görüşecek.

– Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde PKK hükümlüsü Seferi Yılmaz’a ait Umut Kitabevi’nin bombalanması olayına ilişkin açılan davanın 3. duruşmasına Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edilecek.

– ÖDP; Türk İş Genel Başkanı Salih Kılıç, KESK Genel Başkanı Hakkı Tombul, TMMOB Genel Başkanı Mehmet Soğancı ve TTB Genel Başkanı Füsun Sayek’i sırasıyla ziyaret edecek.

– Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen “Türk Kültüründe Nevruz” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasının ödül töreni yapılacak.

– Ankara Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı ile SÇHEK Aile Danışma Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği “anne-baba-çocuk” konulu eğitim programına katılan katılımcılara başkan Melih Gökçek ve eşi Nevin Gökçek’in de katılımı ile sertifikaları verilecek.

– Adana Vergi Dairesi Başkanı Fatih Acar, nisan ve mayıs aylarında 2005 yılı vergilendirme dönemi gelir ve urmlar vergisi rekortmenlerini ziyaret edecek.

– 13. Altınkoza Kültür ve Sanat Festivali’nin değerlendirileceği bir toplantı yapılacak. Koza A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Acevit, festivalle ilgili Adana Büyükşehir Belediyesi Encümen salonunda açıklamada bulunacak.

– İzmir Orman Bölge Müdürü İsmail Üzmen, yangın sezonu önlemlerini anlatan bir basın toplantısı düzenleyecek.

– Demiryollarının 150. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında TCDD Müzesi ve Sanat Galerisi’nde ‘semazenler ve kapılar’ adlı yağlı boya resim sergisi açılacak.

– Malatyaspor Kulüp Başkanı Hikmet Tanrıverdi, yeni teknik direktör Levent Eriş ile birlikte Malatya’ya gelecek. Tanrıverdi’nin gündemdeki konularla ilgili açıklamalar yapması bekleniyor.

– İzmir Valisi Oğuk Kağan Köksal, İzmirgücü Spor Vakfı’nı ziyaret edecek.