Türkiye’nin bugünkü gündemi

Türkiye'nin 14 Haziran 2006, Çarşamba gündemi şu şekilde:

– İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu ile EPDK Başkanı Yusuf Günay, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ile EPDK arasında protokol imzalayacak. (09.30)

– İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Arnavutluk İçişleri Bakanı Sokol Olldashi ile görüşmeden sonra gezi ve incelemelerde bulunacak. (10.00)

– Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik okullarda toplam kalite yönetimi uygulamaları paylaşım toplantısı ve ödül töreni yapılacak (10.00)

– Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın katılımıyla HAK-İŞ tarafından ”Üreme Sağlığı” tanıtım toplantısı gerçekleşecek. (10.00)

– Mamak Belediye Başkanı Gazi Şahin Mamak’ta ilki gerçekleştirilen internet tabanlı 3 boyutlu Kent Bilgi Sistemi’ni kahvaltılı toplantıda tanıtacak. (10.30)

– Maliye bakanı Kemal Unakıtan ‘Mayıs ayı bütçe uygulama sonuçlarını’ düzenleyeceği bir basın taplantısı ile değerlendirecek. (11.00)

– Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Kalecik Belediyesi tarafından yaptırılan ve Yargıtay Başkanı Osman Arslan’ın adının verildiği parkın açılışına katılyacak (11.00)

– Onur Air İletişim Direktörü Rauf Gerz basın toplantısı düzenleyecek. (12.00)

– Çölleşme ile Mücadele Sözleşmesi ve Ulusal Eylem Programı konulu panel düzenlenecek (13.30)

– Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, ABD Dışişleri Bakan – Yard. ile görüşecek. Görüşmenin ardından ortak basın açıklaması bekleniyor. (13.30)

– Ankara Barosu ve Uluslararası Politik ve Stratejik Araştırmalar Merkezi ‘siyaset-idare yargı çalışmalarının nedenleri ve Danıştay saldırısı’ konulu panel düzenleyecekler. (14.00)

– Ankara Emniyet Müdürlüğü, Ankara’da faal olarak görev yapan Fahri Trafik Müfettişlerinin çalışmaları ile hizmetin yürütülmesinde ortaya çıkan sorunlar değerlendirilecek (14.00)

– Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen Irak Petrol Şirketi SOMO yetkililerini kabul edecek. (15.00)

– TED Koleji, gazeteci Hıncal Uluç’un da katılacağı ‘medya ve hayata dair’ başlıklı konferans düzenleyecek (19.00)

– Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker Eskişehir’de. Türk kızılayı Çapa Kan Merkezi ‘Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü’ nü kutlamak ve karşılıksız kan bağışı yapanlara teşekkür etmek için tekne gezisi organize edecek.

– Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nins mezuniyet töreni Fethiye Kültür Merkezi’nde yapılacak.

– Osmangazi Belediyesi, ruhsatsız bina yıkımına Bağlarbaşı ve Hamitler’de devam edecek. Belediye ekipleri, kaçak olduğu tespit edilen 14 binayı yıkacak.

– 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel Kocaeli’ye geliyor. Demirel, Kocaeli Üniversitesi’nde ‘Türkiye ve dünya’ konulu bir konuşma yapacak. (11.00)

– Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) tarafından D-8’in 9. kuruluş yılı kutlanacak. Kutlamaya, SP Genel Başkanı Recai Kutan, D-8 ülke temsilcileri ve Necmettin Erbakan katılacak. (10.30)

– Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ile bir araya gelecek. (10.30)

– Doğru Yol Partisi, Avrupa Birliği sürecinde sivil toplum örgütlerinin önemi konulu panel düzenleyecek. Panelin açılış konuşmasını DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar yapacak. Panele TOBB Rifat Hısarcıklıoğlu ile Türk-İş Başkanı Salih Kılıç da katılacak. (11.00)

– İP Genel Başkanı Doğu Perinçek basın toplantısı yapacak. (12.00)

– Çepeçevre İstanbul 1. Erguvan Çevre Yarışması’nın ödül töreni yapılacak. Törene İstanbul Valisi Muammer Güler ve Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe de katılacak. (17.30)

– Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) tarafından ‘bir arada yaşam’ isteğiyle insan zinciri oluşturularak yürüyüş yapılacak. (20.00)

– Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses, Merinos Showroom isimli mağazanın açılışına katılacak. (17.00)

– Türk Motor ve Traktör Sanayi İşletmesi (TÜMOSAN), yeni model traktörlerinin tanıtımını yapacak.

– Türkiye Kamu-Sen Sivas Şubesi üyeleri, bugün banka promosyon paralarının milli eğitim çalışanlarına dağıtılmaması nedeniyle eylem yapacak. Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde toplanacak üyeler davul-zurna eşliğinde halay çekip, omlet pişirecek. (15.30)

– Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Altın Portakal Film Festivali ile ilgili basın toplantısı düzenleyecek. (14.00)

– Antalya’da mide küçültme operasyonu geçiren sinema sanatçısı Sezer Güvenirgil hastanede basın toplantısı düzenleyecek. (10.30)

– Türkiye’de ilk düzenlenen kum heykel sergisi bugün Antalya’da açılıyor. Yaklaşık 100 eserin yer aldığı kum kent sergisinde, 25 Anadolu efsanesi yer alıyor. (19.00

– Santa Maria Katolik Kilisesi rahibi Andrea Santaro’yu öldürdüğü iddiasıyla yargılanan O.A.’nın 2. duruşmasına Trabzon Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edilecek. (09.30)

– Türkiye Milli Kooperatifler Birliği Genel Başkanı Muammer Niksarlı, Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Salih Erdem ve bazı kooperatif temsilcileriyle birlikte Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenleyecek.(12.00)

– Avrupa Tekvando şampiyonu Battal Gazi Özçınar, 230 mermeri 25 saniyede kırmayı deneyerek Guines Rokorlar denemesi yapacak. (11.00)

– Gençlerbirliği Alternatif Yönetimi yemek düzenliyor. (19.00)