Türkiye’nin bugünkü gündemi

Türkiye'nin 16 Haziran 2006, Cuma gündemi şu şekilde:

– Başbakan Erdoğan, İstanbul Sanayi Odası’nın Cevahir Kongre Merkezi’ndeki “2. Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı”na katılacak.

– Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Asya’da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı (CICA) 2. Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesinde Türkiye’yi temsil etmek üzere Kazakistan’a gidecek.

– Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan ile Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, “Ekonomide Sürdürülebilir Büyüme İçin Yatırım ve Üretimin Önemi – Sorunlar ve Çözüm Arayışları” başlığı altında düzenlenen İstanbul Sanayi Forumu’na katılacak.

– Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Van’da yapılacak olan İller Bankası’nın Mahalli İdareler Eğitim ve İstişare Toplantısının açılışına katılacak.

– Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, çeşitli açılış ve ziyaretlerde bulunmak üzere Gaziantep’e gelecek. Bakan Çelik, Gaziantep Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret edecek. Çelik, bir mağazanın da açılışını yapacak.

– Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği ‘Yaza merhaba’ kokteyli düzenliyor. Programa Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener’in de katılımı bekleniyor.

– DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, İstanbul Kapalı Çarşı esnafını ziyaret edecek ve Esnaf Derneği’nde basın açıklaması yapacak.

– BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki heyet, Memur Sen Genel Başkanı Ahmet Aksu’yu sendika genel merkezinde ziyaret edecek.

– Eğitim Bir Sen, 2005-2006 eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla sendika genel merkezinde toplantı düzenleyecek.

– Emniyet Genel Müdürlüğü’nde haftalık basın toplantısı yapılacak.

– Denizli Barosu’na kayıtlı avukatlar, meslektaşları Aydın Şahin’in öldürülmesi ve savcılara yönelik artan saldırıları kınamak için bugün duruşmalara katılmayacak.

– Ankara’da, Atatürk Spor Salonu’nda 16. Kalem Kırma Şenliği’nde bin öğrenciye kalem kırdırılacak. Ayrıca ÖSS soru tahmini de yapılacak.

– Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş kurulu Başkanlığı ile Ankara Umum Ayakkabıcılar ve Çantacılar Odası arasında yapılmış olan işyeri güvenliği eğitim seminerine katılan kunduracılara plaket ve sertifika verilecek.

– Türk telekom, 2 milyonuncu ADSL kullanıcısına Türk Telekom Genel Müdürlüğü Kültür Merkezi’nde ödül verecek.

– Mazlum Der, İsrail’in Filistin’e saldırmasını Ankara’da İsrail Büyükelçiliği önünde protesto edecek.

– Galatasaraylı futbolcular, Kahramanmaraş’ta. Didim Tur-Atlas Jet Bayii’nde imza gününe katılacak olan futbolcular, belediye spor tesislerinde “Kahramanmaraş Belediyesi Yaz Spor Okulu”nun açılışını yapacak. Akşam saatlerinde ise Galatasaraylılar Derneği tarafından düzenlenen geceye katılacak.