Türkiye’nin bugünkü gündemi

Türkiye'nin 17 Haziran 2006, Cumartesi gündemi şu şekilde:

– Başbakan Erdoğan, İstanbul’da 1. Uluslararası Eminönü Sempozyumu’na katılacak. Bahçelievler’deki yeni Adli Tıp binasının açılışını yapacak olan Erdoğan, partisinin İl Kongresi ile Bağcılar Belediyesi okuma-yazma seferberliği mezuniyet törenine de katılacak.

– TBMM Başkanı Bülent Arınç, İstanbul’da düzenlenen “4. Uluslararası Türkçe Olimpiyadı” yarışması ve ödül törenine katılacak.

– Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, ‘2006 Uluslararası Çöller ve Çölleşme Yılı’ etkinlikleri kapsamında Kızılay’da düzenlenen sergi açılışına katılacak.

– Devlet Bakanı Beşir Atalay, Altındağ Belediyesi’nin “15 Dev Yatırım Projesi” temel atma törenine katılacak.

– Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül Elazığ’da, AK Parti Elazığ 2. Olağan İl Kongresi’ne katılacak.

– Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, THY Genel Müdürlüğü’nün “ISO 9001 Kalite Belge Ödül Töreni”ne katılacak.

– DYP Genel Başkan Yardımcısı Gültekin Uysal, partisinin Mersin İl Başkanlığında basın toplantısı düzenleyecek.

– SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, Diyarbakır’da partisinin çalışmalarına katılacak. Karayalçın daha sonra bir basın toplantısı düzenleyecek.

– Saadet Partisi Ankara İl Gençlik Kolları ‘başörtüsü ve katsayı adaletsizliği’ ile ilgili basın açıklaması ve tiyatro gösterisi düzenleyecek.

– Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Şuayip Özcan, 2005-2006 eğitim-öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla toplantısı düzenleyecek.

– Bağımsız Eğitimciler Sendikası Genel Başkanı Gürkan Avcı, ‘Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi’ ile ilgili olarak Ankara’da Kızılay Postanesi önünde basın açıklaması yapacak.

– Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Osman Çimen, Adana Şubesi Genel Kurulu’na katılacak.

– İzmir Enternasyonel Fuarı (İEF) tanıtım çalışmaları kapsamında bisiklet şenliği düzenlenecek.

– Vestel Manisapor, transfer ettiği Türk Telekomspor’un forvet oyuncusu Sinan Özkan’la bugün resmi sözleşme imzalayacak.