Türkiye’nin bugünkü gündemi

Türkiye'nin 22 Haziran 2006, Perşembe gündemi şu şekilde:

– 1- Milli Güvenlik Kurulu, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in başkanlığında Çankaya Köşkü’nde toplanacak.

– Devlet Bakanı Ali Babacan ile Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Maliye Bakanlığında ortak basın toplantısı düzenliyecek.

– TBMM Başkanı Bülent Arınç, Bulgaristan Ulusal Meclisi Başkanvekili Ünal Lütfi ve Avrupa Entegrasyonu Komisyonu Başkanı Atanas Paparizov’u kabul edecek.

– Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Alanya’da Yaş Meyve Sebze İhracatçı Birlikleri yöneticileriyle bir araya gelecek, Ticaret ve Sanayi Odası meclis toplantısına katılacak.

– Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Ankara’da ”Yetişkin Engelliler İçin Açılacak Yatılı Yaz Kursu”nun açılışını yapacak.

– Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İzmir’de Pegasus ve İzmir Havayolları arasında yapılan işbirliği anlaşmasına ilişkin basın toplantısına katılacak.

– Tarım ve Köyişleri Mehmet Mehdi Eker, Konya Ticaret Borsası’nda düzenlenen Hasat Bayramı programı ile ”Tarım Sektöründe Destekleme Uygulamaları” konulu panelde konuşacak.

– KKTC Ekonomi ve Turizm Bakanı Kemal Deniz ve Türk-Amerikan İşadamları Derneği Başkanı (TABA) Adnan Nas, İstanbul’da ”KKTC’deki Büyük Yatırım Fırsatları” konulu bir basın toplantısı yapacak.

– Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) “Türkiye’de Biyoteknoloji İşbirlikleri” raporunu İstanbul’da tanıtacak.

– CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, TBMM’de basın toplantısı yapacak.

– Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cevat Ayhan, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenliyecek.

– DSP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Macit, partisinin Gaziantep il başkanlığında basın toplantısı yapacak.

– İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ünlü Fransız modacı Pierre Cardin ile bir araya geliyor.

– Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından Samsun’da düzenlenen 13. Uluslararası Diş Hekimliği Kongresi’nin açılış töreni yapılacak.

– İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Peter Westmacott, İzmir Ticaret Odasını ziyaret edecek.

– Citibank Genel Müdürü Michael Mibach, Gaziantep Sanayi Odasını ziyaret edecek ve bankanın şubesini açacak.

– Finansbank Genel Müdürü Şahin Şahinbaş, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasınca düzenlenen ”Anadolu Markaları 2006” tanıtım toplantısında konuşacak.

– Ege Bölgesi Sanayi Odası tarafından verilen 2006 yılı Çevre Ödülleri, törenle sahiplerini buluyor.

– TSE’nin düzenlediği Altın Ambalaj Yarışması’nın sonuçları, İzmir’de düzenlenecek basın toplantısıyla açıklanacak.

– Büyük Hukukçular Birliği üyeleri, Eminönü Adalar İskelesi önünde toplanarak Heybeliada ya gidecek ve ruhban okulunun açılmaması için eylem yapacak.

– ADG fuarcılık’ın düzenlediği Uluslararası kuru yemiş ve kuru meyve sektörünün katıldığı Exponut 2006 fuarı başlıyor. Ayrıca fuarda aşure kazanları, Guinness Rekorlar Kitabına girmek için kaynayacak.

– Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) ile çizgi film üreticisi Buena Vista Uluslararası Televizyonu arasında yapılacak “kurumsal işbirliği” hakkında basın toplantısı düzenlenecek.