Türkiye’nin bugünkü gündemi

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir

KKTC’de 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı törenlerle kutlanıyor. Lefkoşa Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’ndaki geçit töreninde, KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konuşma yapacak.

– Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök’ü kabul ederek, haftalık görüşmesini yapacak.

– Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, İstanbul Sultanbeyli’de, spor salonu açılışı ile AK Parti ilçe başkanlığının toplantısına katılacak.

– Antalya’da polis helikopterinin düşmesi sonucu şehit olan 5 polis için Emniyet Genel Müdürlüğünde cenaze töreni düzenlenecek.

– Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Van’da, Koç İlköğretim Okulu’nda düzenlenecek olan amatör denizci teorik ve pratik eğitiminde bulunacak.

– Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Manisa Ticaret Borsası Et Entegre Tesisi ve Hayvan Pazarı’nın açılışına katılacak.

– Sağlık Bakanı Recep Akdağ, bakanlığı tarafından gerçekleştirilen çalışmalar ve son gelişmelere ilişkin İstanbul’da basın toplantısı düzenleyecek.

– Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, olağan toplantısını yapacak.

– Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), nisan ayı itibariyle istihdam verilerinin yer aldığı işgücü istatistiklerini açıklayacak.

– Geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Yargıtay Onursal Başkanı Mehmet Uygun’un cenazesi, Gaziantep Ulu Camii’nde kılınacak namazın ardından toprağa verilecek.

– Mastercard, ödeme sistemlerindeki yeni teknolojiyi Garanti Bankası ile düzenleyeceği toplantıyla İstanbul’da tanıtacak.

– Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş İzmit Rafinerisinde yaptırılan yaklaşık 32 milyon dolar tutarındaki 40 MW’lık Kojenerasyon Ünitesi törenle devreye alınıyor.

– Kıbrıs Milli Kültür Derneği ve Milli Sivil Toplum Kuruluşları KKTC ‘nin kurtuluşunun 34. yıldönümünde Galatasaray Lisesi’nden Harbiye’ye kadar yünrüyüş yapacak.

– ÖSS’de Yabancı Dil Sınavı’nda aldığı 395,117 puanla Türkiye birincisi olan İsa Kerem Bayırlı, aldığı birinclik ödülünü UNİCEF’e bağışlayacak.

– İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürü Ömer Balıbey ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer ile görüşecek.

– Deniz Feneri Derneği tarafından Filistin ve Lübnan halkına yapılacak 1 milyon dolarlık insanı yardım malzemeri yüklü TIR’lar yola çıkacak.