Türkiye’nin bugünkü gündemi

Türkiye’nin bugünkü gündemi derlenmiştir

– Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, KKTC’de Doğu Akdeniz Üniversitesi’nce, ’’Uluslararası İlişkiler’’ alanında fahri doktora unvanı verilecek.

– Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, İstanbul Fatih’te esnafı ziyaret edecek, Yedikule sosyal tesislerindeki toplantıya katılacak.

– Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, yurtdışına gönderilecek yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile ilgili olarak Van’da basın toplantısı yapacak.

– CHP Parti Meclisi, Genel Başkan Deniz Baykal’ın başkanlığında genel merkezde toplanacak.

– ANAVATAN Genel Başkanı Erkan Mumcu, Trabzon’da basın toplantısı düzenleyecek, Akçaabat Belediyesince düzenlenen 16. Akçaabat Müzik ve Halkoyunları Festivalinin açılış törenine katılacak.

– Antalya’daki helikopter kazasında şehit olan Başkomiser Kudret Çalık Denizli’nin Çivril ilçesinde, Komiser Adem Vurucu ise Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde toprağa verilecek.

– Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanları Cumhur Ersümer ile Zeki Çakan’ın Yüce Divan’da yargılanmasına devam edilecek.

– Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, haftalık basın toplantısını yapacak.

– Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürlüğü’ne getirilen Ömer Balıbey, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü görevini Ata Özer’e devredecek.

– İzmir Valisi Oğuz Kağan Köksal, İzmir Kalkınma Ajansları toplantısına katılacak.

– İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kadın astronot Shanon Lucid’i makamında kabul edecek.

– Türkiye Sağlık-İş Genel Başkanı Mustafa Başoğlu, Lübnan Büyükelçiliği’ni ziyaret edecek ve sendikanın yardım çeklerini verecek.