Türkiye’nin bugünkü gündemi

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenerek servis edilmiştir.

– Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdülaziz Al Saud, Ankara’ya geliyor.

– Cumhurbaşkanı Sezer, Suudi Arabistan Kralı El Suud’u resmi törenle karşılayacak. Karşılama töreninin ardından Çankaya Köşkü’nde heyetlerarası görüşmelere geçilecek. Sezer ve El Suud başkanlığındaki görüşmelerin ardından ikili anlaşmalar imzalanacak.

– Başbakan Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı El Suud ile Swissotel’de görüşecek.

– Cumhurbaşkanı Sezer, Suudi Arabistan Kralı El Suud onuruna akşam yemeği verecek. Yemeğe Başbakan Erdoğan da katılacak.

– Başbakan Erdoğan, Hilton Otel’de “Hazar Enerji Entegrasyonu 2006 Ödül Töreni”ne katılacak.

– Fındık Komisyonu Başbakan Erdoğan başkanlığında toplanacak.

– Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı’nın genel durumunu değerlendiren bir basın toplantısı düzenleyecek.

– Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Bitlis’in düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yıldönümü törenleri ve kentte çeşitli açılışlara katılacak.

– CHP Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Kemal Anadol, TBMM’de basınla sohbet toplantısı düzenleyecek.

– İsrail’in Lübnan’a yönelik saldırıları ve barışın sağlanması için yürütülen diplomatik gelişmeler takip ediliyor.

– BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun Suriye’nin başkenti Şam’daki temasları izleniyor.

– Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Nejat Birinci ile Türkiye Kızılay Derneği Başkanı Tekin Küçükali, eğitim çalışanlarının kan bağışına ilişkin protokolü imzalayacaklar.

– Sosyal Demokrat Halk Partisi MYK toplantısı parti genel merkezinde yapılacak.

– Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde, şehit olan komando erler Özkan Vural ve Hüseyin Özdemir’in cenazeleri, törenle Mersin Şehitliği’nde toprağa verilecek.

– Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Fahrettin Yokuş, hükümetle yapılacak olan toplu sözleşme süreciyle ilgili Konya’da basın toplantısı düzenleyecek.

– Trabzonspor, UEFA Kupası 2. ön eleme turunda karşılaşacağı Apoel maçının hazırlıklarını tamamlayarak Rodos Adası üzerinden Kıbrıs Rum Kesimi’ne gidecek.