Türkiye’nin bugünkü gündemi

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Marmara depreminin 7. yılında çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

– Hükümet ile memur sendikaları konfederasyonları arasında başlayan toplu görüşmelerin 2. turu, Başbakanlık Yeni Bina’da yapılacak.

– Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Kayseri’de bakanlığına bağlı kurumlarda incelemelerde bulunacak.

– Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Samsun’da çeşitli ziyaretlerde bulunacak.

– Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Kütahya Valisi Osman Aydın’ı ziyaret edecek.

– Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu ile Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Kastamonu’nun Tosya ilçesinde, 9. Kültür ve Pirinç Festivali’ne katılacak.

– Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Tunceli ve Erzincan’da ziyaret ve incelemelerde bulunacak.

– Ateşkesin sağlandığı Lübnan’daki gelişmeler takip ediliyor.

– Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Kayseri ve Sivas’ta ziyaret ve incelemelerde bulunacak.

– DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Ankara Sıhhiye’de Memur-Sen’in toplu görüşmeleri takip merkezini ziyaret edecek.

– Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, Sağlık-Der Genel Başkanı Kasım Sezen ve Yönetim Kurulu üyelerini parti genel merkezinde kabul edecek.

– Eğitim Bir Sen, hükümet ile yapılan toplu görüşmelerin seyri ve sendika olarak talepler hakkında Ankara Sıhhiye Köprüsü yanında basın açıklaması yapacak.

– KESK Ankara Şubeler Platformu üyeleri, açlık grevi yapan Yapı Yol Sen üyelerini ziyaret etmek için Bayındırlık ve İskan Bakanlığı önünde olacak. Burada yapılacak basın açıklamasının ardından KESK Genel Başkanı Hakkı Tombul ve beraberindeki heyet toplu görüşme için Başbakanlığa uğurlanacak.

– İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 1 – 10 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek 75. İzmir Enternasyonel Fuarı ile ilgili basın toplantısı düzenleyecek.

– Türk Tabipler Birliği Başkanı Prof. Dr. Gencay Gürsoy, İstanbul Tabip Odası’nda hükümetin sağlık politikaları hakkında basın açıklaması yapacak.

– DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, Küçükçekmece Belediyesi’nde toplu sözleşme törenine katılacak.

– Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği üyeleri, pazar günü yapılacak İsrail mitingi öncesi Galatasaray’dan Taksim’e yürüyüş gerçekleştirecek.

– Adana’da, “Narenciye İhracat Sezonu Değerlendirme” konulu toplantı yapılacak.

– Çanakkale’de, uluslararası katılımlı Açık Deniz Akvakültür Çalıştayı gerçekleştirilecek. Çalıştaya, ABD, Kanada ve Faroe Adaları’ndan 9 yabancı uzman katılacak.

– Vestel Manisasporlu futbolculardan Lukas Zelenka ile Hakan Balta, Galatasaray maçı öncesi basın toplantısı düzenleyecek.

– İzmir’de hafta sonunda yapılacak Erkekler Voleybol Avrupa Ligi Dörtlü Final karşılaşmalarıyla ilgili basın toplantısı gerçekleştirilecek.