Türkiye’nin bugünkü gündemi

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir. Türkiye'nin gündemi şu şekilde:

– İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Yalova’da valilik, belediye ve AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret
edecek.

– Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener, Sivas’ta incelemelerde bulunacak. Önce Gürün ilçesinde kaymakamlık ve belediye başkanlığını ziyaret edecek olan Bakan Şener, ardından Divriği ilçesine geçecek.

– Başbakanlık Gümrük Müsteşarları ve İstanbul Müşavirleri Derneği (İGMD) tarafından ‘Geleceğin Gümrük İdareleri ve Gümrük Müşavirleri” konulu toplantı düzenlenecek. Toplantıya Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, gümrük müşavirleri ve İGMD Başkanı Esen Yağcı katılacak.

– Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Yozgat’ta bir dizi incelemelerde bulunacak.

– Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ordu’da sağlık personeliyle toplantı yapacak.

– Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Erzincan’ın Refahiye ilçesinde düzenlenen ”10. Bal Festivali”ne katılacak.

– Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Rize’de basın toplantısı düzenleyecek.

– İsrail’in, Lübnan ve Filistin’e saldırması bugün Sivas’ta düzenlenecek miting ile protesto edilecek. Saadet Partisi Sivas İl Teşkilatı tarafından organize edilen mingte SP Genel Başkanı Recai Kutan’ın da bir konuşma yapması bekleniyor.

– Mazlumder ‘Başörtüsüne Özgürlük Eylemi’nin 28. basın açıklamasını yapacak.

– İşçi Partisi Altındağ İlçe Sekreteri Atakan Volkan Yurtsever, “ABD’nin Ortodoğu Haritası” konulu basın açıklaması yapacak.

– İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde basın açıklaması yapılacak.

– ‘Toplum Kent ve Çevre için Haydarpaşa Dayanışması’ tarafından Haydarpaşa Garı’nın işletmeye açılışının 98. yılı münasebeti ile ‘Gar Binası ve Çevresine Sahip Çıkmak’ için basın toplantısı düzenlenecek. Ayrıca trenlerin 2 yıl süre ile seferden kaldırılmasına ilişkin bildiri dağıtılacak.

– İşçi Partisi’nin kurduğu ‘İşçi Partisi Ulusal Strateji Merkezi’ tarafından partinin yeni tüzük programı hakkında basın toplantısı düzenlenecek.

– Kamu- Sen İstanbul İl Başkan Yardımcısı Hanefi Bostan, ‘Enflasyonun artış sebebinin kamu çalışanlarına yapılan ücret artışı ile bir bağlantısı olmadığı ve İsrail terörünü protesto’ konulu bir basın açıklaması yapacak.

– Sakarya’da yaşayan 9 yaşındaki Gamze Şen ‘Erken Ergenlik ve Erken Gelişme Hastalığı’nı’ 2 yıl sonra atlatacak.

– Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın ve yönetim kurulu üyeleri İzmir Menemen Taraftarlar Derneği’nin açılışını yapacak.

– Voleybolda 3. Erkekler Avrupa Ligi’nde ”Dörtlü Final” mücadelesi, İzmir’de başlıyor. Karşıyaka’da oynanacak finalin ilk gününde (A) Milli Takım, Hollanda ile karşılaşacak.

– Cezası nedeniyle Beşiktaş ile İzmir’de karşılaşacak Denizlispor, hazırlıklarını tamamladı. Şemikler Haluk Ulusoy Spor Kompleksi’nde, Teknik Direktör Faruk Hadzibegiç nezaretinde çalışan Yeşil Siyahlılarda, kırmızı kart cezalısı Serhat ile sakatlıkları bulunan Osman Kodalak ve Hüseyin Kartal, Beşiktaş maçında forma giyemeyecek.

– Pazar günü Antalyaspor ile karşılaşacak olan Konyaspor bugün yapacağı antrenmanlarla son hazırlıklarını tamamlıyor. Teknik Direktör Nurullah Sağlam yönetiminde yapılacak çalışmalardan sonra maç saati beklenecek.

– Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası, Kahramanmaraşspor’a 15 bin YTLmaddi destekte bulundu.