Türkiye’nin hava durumu?

Yurdu etkisi altına alan yağışlı ve soğuk hava bu hafta biraz etkisini kaybedecek. Sıcaklıklar batı bölgelerde biraz artacak.

Bugün bazı bölgelerde ve illerde hava sıcaklıklarının şöyle olması bekleniyor:

Marmara Bölgesi’nin genelinde yer yer yoğun sis etkili olacak. Yarından itibaren bulutlanma biraz artacak. Marmara Bölgesi’nde bu hafta yağış görülmüyor. Edirne 10, Balıkesir 6, Sakarya 8 derece olacak.

İç Anadolu Bölgesi’nde havanın açması nedeni ile, yağışlı günlere göre, geceler daha soğuk geçecek. Perşembe günü Konya-Niğde çevresinde hafif kar yağışı görülecek. Konya -2, Eskişehir -5, Sivas -3 derece olacak.

Ege Bölgesi’nde hava açık olacak. Kıyı kesimlerde sıcaklık 15 dereceye kadar çıkacak. Afyon’da sıcaklık gece -27 dereceye kadar düştü. Denizli 10, Bodrum 14, Afyon -4 derece olacak.

Akdeniz Bölgesi’nde rüzgar etkisini kaybedecek ve hava güneşli olacak. Bölgede sıcaklık hissedilir derecede artacak. Antalya kıyılarında, Perşembe günü ise Adana bölümünde sağanak yağmur görülecek.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yarın da hava sisli olacak. Bölgede Perşembe günü sağanak yağış görülecek. Antalya 15, Gaziantep 7 derece olacak.

Doğu Anadolu Bölgesi’nde havanın açması ile birlikte, bölgede kuvvetli soğuklar görülecek. Sıcaklık gece Erzurum’da -30, Ağrı’da -31 dereceye kadar inecek. Bölgede buzlanma devam ederken, Perşembe günü bölgenin büyük bölümünde kar yağışı görülecek. Erzurum -14, Malatya 2, Van -2 derece olacak.

Karadeniz Bölgesi’nde soğuk hava devam edecek. Bölgenin batısında etkili olan sis bugünde sürecek. Samsun-Trabzon ve Artvin civarında yer yer yağmur görülecek. Trabzon 8, Samsun 5, Bolu 2 derece olacak.