‘Türkiye’nin şansı az’

EURO 2008 A Grubu'nda Türkiye, İsviçre ve Çek Cumhuriyeti ile eşleşen Portekiz'de futbolcular, gruptaki diğer takımlara oranla Türkiye'ye daha az şans tanıyor.

Portekiz televizyonuna açıklama yapan Milli Takımı’nın yıldız oyuncularından, Atletico Madrid formasını giyen Maniche, ”İsviçre’nin ev sahibi olması önemli bir faktör. Çek Cumhuriyeti en iyi futbolu oynuyor. Türkiye de sürpriz yapabilir ama biz Portekiz olarak iyi bir dönemdeyiz. Üst tura çıkmalıyız” değerlendirmesinde bulundu.

FC Barcelona takımında forma giyen Deco da ”Türkiye’nin futbol geleneği var. Çek Cumhuriyeti teoride en güçlü rakip, kaliteli oyuncuları var. İsviçre ise evinde oynamanın avantajını kullanacak. Biz de Cristiano, Nani veya Cueresma gibi kaliteli oyunculara sahibiz. Milli Takım’da çok değişiklikler oldu fakat çalışmak için yeterli zamanımız var. Zor bir gruptayız ama üst tura çıkmak için gerekli tüm şartlara sahibiz” dedi.

Portekiz Milli Takımı’nın diğer yıldız futbolcularından Simao ise, ”Kolay bir grup değil ve her maça göre ayrı düşünmeliyiz. Turnuvada uzaklara ulaşabiliriz. Avrupa ikincisi olduğumuz son turnuvada üzerimizdeki kılçığı umarız söküp atabiliriz” yorumunu yaptı.

Öte yandan, Avrupa Futbol Şampiyonası öncesine açıklanan ilk bahislere bakıldığında Türkiye, gruptaki rakiplerine oranla daha az şans tanınan takım olarak gösterildi.