Türkiye’nin bugünkü gündemi

Türkiye’nin 9 Haziran 2006, Cuma gündemi şu şekilde:

– 18. Dünya Kupası’nın açılış maçında, (A) Grubu’nda ev sahibi Almanya, Münih’te Kosta Rika ile karşılaşırken, grubun diğer maçında da Gelsenkirchen’de Polonya-Ekvador karşı karşıya gelecek.

– Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 120 okula 120 spor salonu projesinin toplu açılış ve temel atma törenine katılacak. Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Ali Sami Yen Stadı’ndaki ’’9000 başarılı öğrenciye 9000 bisiklet’’ dağıtım töreninde de bulunacak.

– Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, bazı müzelerde sergilenen eserlerin kaybolması ve son gelişmelere ilişkin bakanlıkta basın toplantısı yapacak.

– Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni, ’’4. Türk-Yunan Medya Konferansı’’na katılmak üzere İstanbul’a gelecek.

– Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, İstanbul’da, Karadeniz Oyunları ve Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Oyunları Statü İnceleme Toplantısı’nın açılışını yapacak.

– Devlet Bakanı Ali Babacan ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, İstanbul’da devam eden ’’2. Türk-Arap Ekonomi Forumu’’na katılacak.

– Eski Başbakan Bülent Ecevit’in sağlık durumuna ilişkin gelişmeler izleniyor.

– 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Uludağ Üniversitesinde öğrencilerle söyleşide bir araya gelecek, Bursa Ticaret ve Sanayi Odasında toplantıya katılacak.

– Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa ve beraberindeki heyet, TBMM Başkanı Bülent Arınç ve Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından kabul edilecek.

– Irak Ticaret Bakanı Abdulfalah Al-Sudany, beraberindeki heyetle Gaziantep’e gelecek. Bakan Al-Sudany, Irak Uluslararası Fuarı’nı gezecek, Gaziantep’te incelemelerde bulunacak.

– DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ve Kırkpınar Ağası Adem Tüysüz’ü parti genel merkezinde kabul edecek.

– HÜRPARTİ Genel Başkanı Yaşar Okuyan basın toplantısı düzenleyecek.

– BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Malatya’da çeşitli ziyaretlerde bulunacak.

– Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, haftalık basın toplantısı yapacak.

-İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş ve üyeleri,100 aşkın işadamıyla bir grup basın mensubu Adıyaman’da incelemelerde bulunacak.

– Türkiye Milli Kooperatifler Birliği Genel Başkanı Muammer Niksarlı, Adana’da basın toplantısı yapacak.

– Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği üyeleri İzmir’de sektörün sorunlarını konuşacak ve basınla sohbet toplantısı yapacak.

24- Festival…Toplantı…

– 5. Türk-Yunan Dostluk Festivali Denizli’de başlıyor.

(Saat 18.00)

(Saat: 12.00)

– Yozgat Belediyesi’nce düzenlenen 7. Sürmeli Festivali

başlıyor. (Saat: 09.30)

(Saat: 10.00)