Türkiye’nin bugünkü gündemi

Türkiye'nin bugünkü gündemi şu şekilde:

– Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, İstanbul’dan, 3 günlük resmi ziyaret için Rusya Federasyonu’na gidecek.

– Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Strasbourg’da Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi toplantısında, ”İfade Özgürlüğü ve Dini İnançlara Saygı” konulu rapor kapsamında Genel Kurula hitap edecek.

– Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Moskova’da Paris Paktı toplantısına katılacak.

– İsrail’in, kaçırılan askerini kurtarmak için Gazze’de başlattığı operasyonla ilgili gelişmeler takip ediliyor.

– Devlet Bakanı Ali Babacan, Türkiye Bankalar Birliği’nin Uluslararası Finans Enstitüsü işbirliği ile İstanbul’da düzenlediği ”Türev Ürünler & Finans Piyasası: Ürün ve Pazarların Genişlemesi” konulu konferansta konuşacak.

– Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, şiddet içeren televizyon yayınlarına reklam vermeyen iş dünyasının temsilcileriyle İstanbul’da bir araya gelecek.

– Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Dünya Ticaret Örgütü Bakanlar Toplantısı’na katılmak üzere Cenevre’ye hareketinden önce İstanbul’da basın toplantısı yapacak.

– Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç ve beraberindeki heyeti makamında kabul edecek.

– Anavatan Partisi TBMM grubu toplanacak.

– DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Ankara Sanayi Odası Meclis Toplantısı’na katılacak.

– İttifak arayışlarını sürdüren Rahşan Ecevit, DSP Genel Başkanı Zeki Sezer’i parti genel merkezinde ziyaret edecek.

– DSP Genel Başkanı Sezer, Ankara’da partisince düzenlenen”Gençlerle El Ele Ülke Yönetimine” toplantısının açılışında konuşacak.

– Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı, Diyarbakır’da DOGÜNSİFED Olağanüstü Genel Kuruluna katılacak.

– Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın’ın Yüce Divan’da yargılanmasına devam edilecek.

– Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdür Vekili Salih Melek, Eskişehir’de yapılacak Basın Kartı Komisyonu toplantısı öncesi basın toplantısı düzenleyecek.

– AB Komisyonu Türkiye Delegasyonu Başkanı Hansjörg Kretschmer, Hakkari’de çeşitli incelemelerde bulunacak.

– İzmit’in düşman işgalinden kurtarılışının 85. yıldönümü törenle kutlanacak.

– Adana Girişimci İşadamları Derneği tarafından üyelerine yönelik Uluslararası Finansal Raporlama Standartları konusunde eğitim semineri düzenlenecek.

– Türk Mimar Mühendis Odaları birliği Adana İl Koordinasyon Kurulu’nda Yabancı Mimar ve Mühendislerin Çalışma İzni konusunda yapılacak yasa hakkında basın açıklaması yapılacak.

– TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı, Adana Genç İşadamları Derneği’nce ”Adana İş Dünyasının Bir Numaraları” olarak belirlenenlere ”İş ve Meslek Ödülleri”nin verilmesi dolayısıyla düzenlenen törene katılacak.

– KKTC’nin ilk cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, İzmir’de “Dünden Bugüne Yavru Vatan Kıbrıs Gerçeği” konulu panele katılacak.

– İzmir Ticaret Odası’nın aylık olağan meclis toplantısı yapılacak.