Türkiye’nin bugünkü gündemi

Türkiye'nin 30 Haziran 2006, Cuma gündemi şu şekilde:

– Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in 3 günlük Rusya resmi ziyareti devam ediyor. Sezer ve kendisine eşlik eden Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, bugün St. Petersburg kentine geçecek. Sezer ve beraberindeki Türk heyeti akşam saatlerinde Ankara’ya hareket edecek.

– Savunma Sanayii İcra Komitesi, Başbakan Erdoğan başkanlığında toplanacak.

– AK Parti Genel Merkezi’nde taziyeleri kabul edecek olan Erdoğan, Yargıtay Başkanı Osman Arslan’la Başbakanlık Merkez Bina’da bir araya gelecek.

– Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Edirne’de temaslarda bulunacak.

– Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, İstanbul’da defterdarlar toplantısına katılacak.

– Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, “Eğitime Yüzde Yüz Destek” kampanyası çerçevesinde Türkiye Yol-İş Sendikası Genel Merkezi tarafından Trabzon’da yaptırılacak 32 derslik ilköğretim okulunun temel atma törenine katılacak.

– Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Emekliler Derneği temsilcileri ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret edecek. Murat Başesgioğlu, Emekli Dernekleri temsilcilerinin de katılacağı toplantıya iştirak edecek:

– Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Ankara’da Gökkuşağı Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Türkiye’nin ilk Çok Programlı Özel Eğitim Okulu’nun temel atma törenine katılacak.

– Bakan Çubukçu, Meclis Spor Takımı’nın milletvekilleriyle Fatma Üçer Erkek Yetiştirme Yurdu’nun gençlerinin buluşturan akşam yemeğine katılacak.

– Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Kazakistan’ın Almatı kentinde düzenlenen Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) Çevre Bakanları Toplantısına katılacak.

– CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisi tarafından Malatya’nın Hekimhan ve Pütürge ilçelerinde düzenlenen mitinge katılacak.

– Rahşan Ecevit “sağlı-sollu ittifak” kapsamında DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar’ı ziyaret edecek.

– DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Çorum ve Samsun’da temaslarda bulunacak.

– AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Akif Gülle, parti genel merkezinde düzenlenecek AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanları Koordinasyon Toplantısı’nda yaz dönemi tanıtım paketi hakkında bilgi verecek.

– DSP tarafından hazırlanan “Gençlerle Elele Ülke Yönetimine” toplantısı sonuç bildirisi DSP Genel Merkezi’nde açıklanacak.

– Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Temel Karamollaoğlu, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyecek.

– Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanları Cumhur Ersümer ile Zeki Çakan’ın Yüce Divanda yargılanmalarına devam edilecek.

– Emniyet Genel Müdürlüğü’nde haftalık basın toplantısı yapılacak.

– Ankara Barosu, Madımak olayının yıldönümü dolayısıyla Can Dündar’ın ‘O Gün’ adlı belgeselinin sinevizyon gösterimi daha sonra ise seminer düzenleyecek.

– İsrail’in Gazze’de başlattığı operasyon devam ediyor.

– Mazlum-Der heyeti, Filistin halkına destek vermek için Ankara’da Filistin Büyükelçisi Nabil Maarouf’u ziyaret edecek.

– Ege Bölgesi Sanayi Odası, “2005 Yılı 100 Büyük Sanayi Kuruluşu” değerlendirmesi raporunu açıklayacak.

– Türkiye Tekstil ve Hazır Giyim Dernekleri Platformu İzmir’de toplanarak Ege Giyim Sanayicileri Derneği’nde sektörle ilgili basın açıklaması yapacak.

– İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından “İstanbullular Vapurunu Seçti” kampanyasında birinci gelen vapurun açıklanacağı basın toplantısı yapılacak.

– CeBIT Bilişim Fuarı’yla ilgili İstanbul’da tanıtım toplantısı düzenlenecek.

– Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından satışa çıkarılan İstanbulspor’un ihalesi yapılacak.

– Trabzonspor Kulübü, anlaşmaya vardığı İstanbul Büyükşehir Belediyespor’dan Murat Ocak’a 4 yıllık sözleşme imzalatacak.