Türkiye’nin bugünkü gündemi

Türkiye'nin 06 Temmuz 2006, perşembe gündemi şu şekilde:

– Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu Başkanı Muhammed El Baradei, Ankara’da. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler ile bir araya gelecek olan Baradei daha sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakanlık Merkez Bina’da görüşecek.

– Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile haftalık görüşmelerini yapacak.

– TBMM Başkanı Bülent Arınç, 22. dönem 4. yasama yılına ilişkin değerlendirme toplantısı yapacak.

– Polonya Meclis Başkanı Marek Jurek, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler’i makamında ziyaret edecek. Cumhurbaşkanı Sezer, Polonya Meclis Başkanı Jurek ve beraberindeki heyeti, TBMM Başkanı Arınç eşliğinde kabul edecek. Yurek, Başbakan Erdoğan’la da Başbakanlık Merkez Bina’da bir araya gelecek.

– Başbakan Erdoğan, “Türk Dünyası Gençleri”ni kabul edecek.

– Ankara Sanayi Odası vergi ve ihracaat rekortmenleri ödül töreni düzenleyecek. Törene Başbakan Erdoğan, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun da katılacak.

– Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Washington’da Türk toplumunun temsilcileriyle bir araya gelecek ve Brookings Institute adlı düşünce kuruluşunda konuşma yapacak.

– Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Van’ın Çaldıran ilçesi Hangedik köyünde incelemelerde bulunacak.

– Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Osmaniye’de temas ve
incelemelerde bulunacak.

– Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Milli Prodüktivite Merkezi’nde basınla sohbet toplantısı düzenliyor.

– Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, çalışma ziyaretinde bulunmak üzere Bulgaristan’a gidiyor.

– BM Genel Sekreteri Kofi Annan’ın siyasal işlerden sorumlu yardımcısı İbrahim Gambari, Kıbrıs’a gidiyor. Gambari, KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos ile ayrı ayrı görüşecek.

– İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki operasyonu ve buna bağlı gelişmeler takip ediliyor.

– MÜSİAD heyeti, sırasıyla Devlet Bakanları Ali Babacan, Kürşad Tüzmen, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve TBMM Başkanı Bülent Arınç’ı ziyaret edecek.

– Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, Filistin Büyükelçisi Nabil Maarouf’u ziyaret edecek.

– BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Türk İş Genel Başkanı Salih Kılıç ve Türkiye Diyanet Sen Genel Başkanı Ahmet Yıldız’ı ayrı ayrı kabul edecek.

– Ege Genç İşadamları Derneği tarafından düzenlenen Dalgalı Piyasalarda Yol Almak” konulu söyleşi İzmir’de yapılacak.

– Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Başbakanlık Güvenpark girişinde basın açıklaması yapacak.

– Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık yönetim kurulu üyeleriyle birlikte göreve seçilişlerinin 6. ayı dolayısıyla kahvaltılı basın toplantısı düzenleyecek.