Türkiye’nin bugünkü gündemi

Türkiye'nin 11 Temmuz 2006, Salı gündemi şu şekilde:

– Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı sebebiyle KKTC Ankara Büyükelçisi Tamer Gazioğlu ve beraberindeki heyeti kabul edecek.

– TBMM Başkanı Bülent Arınç, Rusya’da Federal Meclis Federasyon Konseyi Başkanı S. M. Mironov ile bir araya gelecek. Arınç ve Mironov, görüşmelerinin ardından ortak basın açıklaması yapacak.

– Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz Otoyolu müteahhitleri ile Başbakanlık Merkez Bina’da toplantı yapacak. Erdoğan, daha KKTC Ankara Büyükelçisi Tamer Gazioğlu’nu kabul edecek.

– Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, 23 Ocak 2006’da trafik kazasında hayatını kaybeden 9 Dışişleri Bakanlığı mensubu anısına bakanlığın bahçesine dikilen ağaçlara isim plaketleri yerleştirilmesi törenine katılacak.

– Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Dünya Eximbanklar Birliği Başkanı Lars V. Kolte ve Yönetim Kurulu Üyelerini kabul edecek.

– Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Bahreyn Sağlık Bakanı Nada Bint Abbas Haffadh ve beraberindeki heyeti kabul edecek.

– Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Uşak’ta Kışladağ Altın Madeni’nin açılış törenine katılacak.- Anavatan Genel Başkanı Mumcu, parti genel merkezinde KKTC Ankara Büyükelçisi Tamer Gazioğlu’nu kabul edecek.

– Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, yabancı yatırımcılarla görüşme ve Türkiye’deki özelleştirmeler hakkında bilgi vermek üzere İstanbul’dan İngiltere’ye gidiyor.

– Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Bursa Büyükşehir Belediyesince yaptırılacak sebze-meyve halinin temel atma törenine katılacak.

– KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Cumhuriyet Meclisi’nde temsil edilen siyasi partilerin başkan ve temsilcileri ile Cumhurbaşkanlığı’nda bir araya gelecek.

– Avrupa Parlamentosu Dışişleri Komisyonu, Hollandalı Hristiyan Demokrat Üye Camiel Eurlings’in hazırladığı Türkiye ilerleme raporunu ve verilen değişiklik önergelerini görüşerek oylayacak.

– İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi (UYGK) Genel Sekreteri Ali Laricani ile AB’nin Ortak Dış Politika ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi Javier Solana’nın, İran’ın nükleer programıyla ilgili görüşmeler çerçevesinde Brüksel’de bir araya gelecek.

– BM Genel Sekreteri Kofi Annan, Almanya ziyareti çerçevesinde Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görüşecek.

– Devrik Irak lideri Saddam Hüseyin’in yargılandığı davaya bugün devam ediliyor. Savunma ekibi, kapanış mütalaasını sunacak.

– Sağlı-Sollu ittifak arayışlarını sürdüren Rahşan Ecevit, Ankara Sanayi Odası Başkanı Çağlayan ile görüşecek.

– KOBİ Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı (KOBİ A.Ş) ilk ortaklığını, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımı ile gerçekleştirecek.

– Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten saydan Maliye Bakanlığı’nın Tedavi Yardımları’na ilişkin tebliği ile ilgili basın toplantısı düzenleyecek.

– Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası başkanı Şükrü Koçoğlu, düzenleyeceği akşam yemeğinde inşaat sektöründe uygulanan stopaj ile ilgili gelişmeleri değerlendirecek.

– Türkiye İşçi Sendikaları Konfdarasyonu (Türk-İş) Genel Başkanı Salih Kılıç, Konya’da bir basın açıklaması yapacak.

– Memur Sen Genel Başkanı Ahmet Aksu, Filistin Büyükelçiliği’ni ziyaret edecek.

– Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Sınav Yürütme Kurulu, özel okullara başvuran adaylara ait sınav sonuçları, okulların taban ve tavan puanları ile özel okullara yerleştirmede ilk 5 sırayı alan öğrencilere ilişkin açıklama yapacak.

– Tiyatro sanatçısı Mehmet Akan’ın cenazesi, Taksim Sahnesi’nde düzenlenecek tören ve Şişli Camii’nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

– Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Avrupa Takımlar Şampiyonası’nda Avrupa şampiyonu olan bayan ve erkek milli takımları kabul edecek.