Türkoğlu ve Okur milli takımda yok

Basketbol Fedarasyonu Başkanı Turgay Demirel, A Milli Erkek Basketbol Takımı kadrosundan çıkartılan Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu'nun geri dönmelerinin söz konusu olmadığını açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile İstanbul Deniz Otobüsleri’nin (İDO) Yenikapı’daki genel müdürlük binasında bir görüşme yapan Başkan Turgay Demirel, Mehmet ve Hidayet’in A Milli Takım kadrosunda yer almamaları konusunda açıklamalar yaptı. Demirel, ”Mehmet Okur ve Hidayet milli takıma geri dönecek mi” şeklindeki bir soru üzerine şunları söyledi:

”Hayır bu sene için böyle bir şey söz konusu değil. Çünkü 3 Temmuz’da başlayan kampa katılmadılar. Sakat olduklarını söylediler. Milli takım şu andaki mevcut kadrosuyla Japonya’da en iyi dereceyi elde etmek için elinden geleni yapacak. Bu oyuncuların herhalde kendilerine göre bir takım nedenleri vardı, böyle bir görevden bu senelik kaçındılar, ama önümüzdeki yıllarda herkes Türk milli takımına hizmet edecektir.”

Demirel, Başkan Kadir Topbaş’ı Japonya’da yapılacak 2006 Dünya Baskebol Şampiyonası’na, 2010’un devir teslimi için davet ettiklerini kaydetti. Basketbol Federasyonu Başkaın Demirel, İzmir’de devam eden Ümitler Avrupa Şampiyonası için de şunları söyledi; “Hedefimiz altın madalya bu jenarasyon 3 kez gümüş madalya kazandı. Bu yılki hedef kesinlikle altın madalya.”

TOPBAŞ: “2010 İÇİN HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

2010 Dünya Basketbol Şampiyonası’nın finallerinin İstanbul’da yapılacağını hatırlatan Belediye Başkanı Topbaş da, ”Bununla ilgili hazırlıklarımızı gözden geçirdik. Tanıtım çalışmalarımızla ilgili neler yapabileceğimizi konuştuk. İstanbul futbolda Avrupa Şampiyonlar Ligi finalindeki başarılı ev sahipliğinin çok daha ötesinde 2010’da da basketbola ev sahipliği yapacaktır” dedi.

Kadir Topbaş, uzun süredir bitirilmeyen Sinan Erdem Spor Salonu’nun kendilerine devredilmesi halinde en kısa zamanda bitireceklerini sözlerine ekledi.