TUSKON Afyonkarahisar’daki işadamlarının ufkunu açacak

Hür Sanayici ve İşadamları Derneği(HÜRSİAD) Başkanı Celalettin Soner, Türkiye Sanayici ve İşadamları Konfederasyonu(TUSKON) bünyesinde yer almalarının kendileri ve üyeleri için çok büyük bir kazanç olduğunu söyledi.

Celalettin Soner, Türkiye Sanayici ve İşadamları Konfederasyonu(TUSKON)’nun birinci olağan genel kurul toplantısına katıldıklarını söyledi. HÜRSİAD olarak bu konfederasyonun içinde yer aldıklarını anlatan Soner, bundan sonra işadamlarına dünyadaki gelişmeleri aktarabileceklerini kaydetti. TUSKON’un toplantısına Meclis Başkanı Arınç başta olmak üzere bakan, milletvekili ve parti genel başkanlarıyla birlikte çok sayıda davetlinin katıldığını belirten Soner, 80 ilde ve 80 ülkedeki teşkilatlanmanın kısa sürede yapılacağını ifade etti.

Bu hareketin tabanda başladığını ve 2 yıl sonrasında 120’ye yakın dernek ve 7 federasyonun bir araya gelmesiyle kurulduğuna değinen Soner, “Bu açılım Anadolu’daki işadamlarına da çok geniş bir vizyon getirecek, işadamlarımıza yeni bir ufuk açacaktır. Mesela önümüzdeki günlerde 30 Afrika ülkesinden 300’e yakın işadamı İstanbul’a davet edildi. Bizde HÜRSİAD olarak Afyonkarahisarlı işadamlarımızı davet edeceğiz. İşadamlarımız bu sayede yabanı yatırımcılarla görüşerek yeni yatırımlara yönelebilecekler. Yeni pazar ve piyasa araştırmalarına yönelebilecekler.” diye konuştu. Soner, TUSKON’un işlerini geliştirmek, büyütmek ve dış pazarlara açılmak isteyen işadamlarını temsil edecek bir oırganizasyon olmakla birlikte, ülkedeki meseleleri gündeme taşıyarak çözüm önerileri üretceğini söyledi. İş dünyasının sesi olarak, ekonomi politikalarının oluşturulmasına katkıda bulunmayı amaçladıklarını ve ülkedeki sorunlara yapıcı anlayışla yaklaşarak alternatif çözümler üretmeyi hedeflediklerini anlatan Soner, ” TUSKON, işadamlarımızın, gerek ulusal gerek uluslararası arenada iş yaparken ihtiyaç duyabileceği bilgi, tecrübe ve ilişkileri paylaşmayı, üyelerin hizmet veya bilgi ihtiyacını hızlıi sıkıntısız ve dolaysız yoldan, konunun uzmanlarıyla değerlendirerek gidermeyi amaçlamıştır.”dedi.