TÜTEV projesiyle Kayseri Yozgat ve Sivaslı çiftçiler eğitilecek

Türkiye Teknik Elemanlar Vakfı (TÜTEV) Kayseri Şubesi tarafından hazırlanan ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı'nın (ORAN) desteklediği "Targelliler Eğitiliyor, Tarımın Yüzü Gülüyor" projesiyle Kayseri, Yozgat ve Sivaslı çiftçilere eğitim verilecek.

Türkiye Teknik Elemanlar Vakfı (TÜTEV) Kayseri Şubesi tarafından hazırlanan ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’nın (ORAN) desteklediği “Targelliler Eğitiliyor, Tarımın Yüzü Gülüyor” projesiyle Kayseri, Yozgat ve Sivaslı çiftçilere eğitim verilecek.

Kayseri, Sivas ve Yozgat illerinde gıda ve hayvancılıkta nitelikli insan kaynakları kapasitesinin geliştirilmesi, sürdürülebilir kalkınmanın sağlanması amacıyla Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından “Tarımla Gelen Kalkınma Mali Destek Programı” yürütülüyor. Program çerçevesinde, TÜTEV Kayseri Şubemiz tarafından hazırlanan, “Targelliler Eğitiliyor, Tarımın Yüzü Gülüyor” projesi destek almaya hak kazanmıştı.

Kayseri İl Tarım Müdürlüğü, Yozgat İl Tarım Müdürlüğü ve Sivas İl Tarım Müdürlüğünün de ortağı olduğu TÜTEV Kayseri Şubesince yürütülecek projenin genel amacı, üç il ve ilçe ile köylerinde Tarım, Gıda ve Hayvancılık sektöründe nitelikli insan kaynakları kapasitesinin geliştirilmesi sağlanacak.

Bu proje ile Kayseri, Sivas, Yozgat illerinde TARGEL Kapsamında alınan ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine bağlı olarak il, ilçe ve köylerde çalışmakta olan personeller Tarım, Gıda ve Hayvancılık konularıyla ilgili teorik ve pratik eğitimlere tabi tutulacak. Bu sayede bölgedeki nitelikli insan kaynakları kapasitesinin gelişimine katkı sağlanacak. Bu projede nitelikli personel tarafından eğitilecek çiftçilerin tarımsal gelirlerini artırılması, personelin verilen eğitim sonucunda görev yaptıkları yerlerde tarım sektöründe daha etkin ve verimli bir şekilde hizmet verebilmesi özel amaç olarak hedefleniyor.

Projenin ilk ders günü ve resmi başlangıç tarihi ise 26 Ağustos 2013 olarak belirlendi. Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi Lifos Salonu’unda ilk toplantı yapılacak.