Tutukov’un gözü Galatasaray’da

24 yaşındaki Rus futbolcu Evgeny Tutukov, Türk takımları arasında en çok Galatarasay'ı beğendiğini söyledi.

Rusya’nın 1. Lig takımlarından Metallist’de forma giyen 24 yaşındaki Rus futbolcu Evgeny Tutukov, Türk takımları arasında en çok Galatarasay’ı beğendiğini belirterek, “Türkiye’de oynama fırsatım olsaydı, Galatasaray’da forma giymeyi tercih ederdim.” dedi.
Tatil için Antalya’nın Alanya ilçesine gelen Rus futbolcu Tutukov, Cihan Haber Ajansı’na özel açıklamalarda bulundu. En büyük hayalinin Galatarasaray’da forma giymek olduğunu kaydeden Tutukov, Türk futbolculardan Hakan Şükür, Alpay ve Tuncay’ı örnek aldığını anlattı. Türk futbolunu televizyonlardan takip ettiğini anlatan Tutunov, Türk futbolunun başarılı olmasında ateşli taraftarlarının çok büyük katkısı olduğunu ifade etti.

“TÜRKİYE’NİN DÜNYA KUPASI’NDA OLMAMASI HAKSIZLIK”

“Türkiye gibi güçlü bir milli takımın, Dünya Kupası’na katılamamış olması büyük haksızlık.” diyen Tutunov, Türkiye’nin Dünya Kupası’na katılamayışının başarısızlıktan değil, tamamen siyasi nedenlerden kaynaklandığını öne sürdü. Türk takımlarında hiçbir Rus futbolcunun olmamasını üzücü olarak değerlendiren Tutukov, “Rusya ile Türkiye arasındaki siyasi ve ekonomik ilişkiler gayet iyi. Ancak bunu futbol alanında söylemek çok zor. Bence iki ülke arasında futbol konusunda müşterek çalışmalar yapılabilir. Rus futbolcularını Türk takımlarında görmeyi çok isterdim.” diye konuştu. Türk insanlarının futbola büyük ilgisi olduğunun altını çizen Tutunov, Rusya’da futbola bu kadar ilgi olmadığına işaret etti.

İlk kez Türkiye’ye gelen Rus Tutunov, Alanya’nın güzel bir yer olduğunu belirtti. Yabancıların Alanya’yı tercih etmemesi için hiç bir nedenin olmadığını anlatan Tutunov, “Burası çok güzel bir kent. Doğası, insanları, denizi ve güneşi hiçbir yerde yok. Bence tüm insanların tatil için tercih edebileceği kusursuz bir yer. Hiç bir eksiği yok. Bir haftadır buradayım ve ülkeme dönmek zor geliyor. Döndüğümde Alanya’yı herkese anlatacağım.” şeklinde konuştu.