Tuvalete saklanan bekçi hırsız zannedilerek gözaltına alındı

Şişli'de, bir markete hırsız girdiği ihbarını alan alan polis ekipleri, hırsız zannederek, hırsızlardan korktuğu için tuvalette saklanan bekçiyi gözaltına aldı.

Yapılan araştırma sonucu bekçinin, içeri hırsızlar girince korkarak kendisini tuvalete kilitlediği sonra da patronunu arayarak durumu bildirdiği öğrenildi. Dükkan sahibinin de polisi arayarak içeride hırsız olduğunu ihbar ettiği, ancak bekçinin dükkanda olduğunu söylemeyi unuttuğu ortaya çıktı.
İlginç olay saat 04:00 sıralarında Ergenekon Caddesi üzerinde bulunan Almila Market’te meydan geldi. İçeriye hırsızların girdiğin duyan market bekçisi Ramazan Erol, şahısların silahlı olmasından korkarak kendini tuvalete kilitledi. Daha sonra da patronu Mehmet Ali Arslan’ı arayarak içeri hırsız girdiğini söyledi. Durumu öğrenen dükkan sahibi Arslan, polisi arayarak dükkanında hırsız olduğunu ihbar etti. Kısa süre sonra olay yerine çok sayıda polis ekibi geldi. Polisler, kepenklerin kesik olduğun ve etrafa bozuk paraların saçılmış olduğun görünce silahlarını çekerek markete girdi. Etrafı iyice araştıran ekipler, marketin tuvaletinin kilitli olduğun farketti. Tuvaletten çıkardıkları Erol’u hırsız olduğu zannıyla gözaltına alan polis, kısa süre sonra gerçeği öğrendi. Bekçinin korktuğu için saklandığını söylemesi ve teyid için patronunu aratmasının ardından, asıl hırsızların soygunu gerçekleştirerek olay yerinden kaçtıkları anlaşıldı.

Gerçeğin ortaya çıkmasından sonra polis bekçiyi serbest bıraktı.