Tuzla’da eşi ve kızlarını öldüren zanlı yakalandı

Tuzla'da resmi nikahsız eşi ve 2 kızını öldürdüğü iddiasıyla aranan Ömer Kaya (55) yakalandı.

Tuzla’da resmi nikahsız eşi ve 2 kızını öldürdüğü iddiasıyla aranan Ömer Kaya (55) yakalandı. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince Tuzla’da gözaltına alınan Kaya, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Kaya, gazetecilerin cinayetle ilgili sorularına; “Hiçbir şey konuşmak istemiyorum. Müsait değilim şimdi. Başka zaman.” yanıtını verdi.

Tuzla’da resmi nikahsız eşini ve 2 kızını tabancayla vurarak öldüren Ömer K., polis tarafından İstanbul’da gözaltına alındı. İzmir’de yaşayan sevgilisi ile evlenmek istediği için kavga ettiği ailesini öldürdüğü öğrenilen Ömer K. poliste ifade vermeyerek susma hakkını kullandı. Adliyeye sevk edilen Ömer K., basın mensuplarının “Neden öldürdünüz?” sorusuna; “Hiçbir şey konuşmak istemiyorum. Müsait değilim şimdi. Başka zaman.” dedi.

Tuzla Aydınlı Mahallesi Sena Sokak üzerinde 10 gün önce meydana gelen olayda Güllücan Özbir (53) ve Dilan Kaya (18) ile Rojda Kaya (20) evlerinde tabancayla vurarak öldürüldü. Polis olayla ilgili başlattığı soruşturmada cinayetlerin baba Ömer K. tarafından işlendiğini belirledi. Yapılan soruşturmada halen evli ancak ayrı yaşadığı eşinden 5 çocuğu bulunan, resmi nikahsız eşinden de 2 çocuğu bulunan Ömer K.’nın İzmir’de tanıştığı bir kadını İstanbul’a getirmek için Güllücün Özbir ve kızları ile uzun süredir tartıştığı tespit edildi. Ömer K.’nın tanıştığı kadını çocukları ve resmi nikahsız eşiyle birlikte oturduğu 3 katlı binanın giriş katına yerleştirme planları yaptığı öğrenildi.

Cinayetten sonra ortadan kaybolan Ömer K.’yi yakalamak için operasyon yapan Cinayet Büro Amirliği ekipleri dün düzenledikleri operasyon düzenledi. Bir arkadaşının evinde saklanan Ömer K. gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen Ömer K. poliste ifade vermek istemediğini söyleyerek “Susma”hakkını kullandı. İşlemleri bittikten sonra adliyeye sevk edilen Ömer K. gazetecilerin “Neden öldürdünüz.” Sorusuna “Hiçbir şey konuşmak istemiyorum. Şu an müsait değilim başka zaman” dedi.