Twitter’a en çok hangi saatlerde giriyoruz?

Türk internet kullanıcıları, sosyal medyaya en çok hangi saatlerde giriyor?

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, Turkcell Teknoloji Zirvesi kapsamında yaptığı konuşmada, dijital dünyanın kişilerin hayatına etkilerini analiz etti.

Öztürkler, “Dijital Dünya ile Dans Etmek” adlı konuşmasında, internette geçirilen zamanın yüzde 70’ine yakın bölümünün sosyal medyada harcandığına dikkat çekti.

Yeni teknolojilerin içine doğan kuşağın sosyal ağlar ile bağlantısına dikkat çeken Öztürkler, “14-25 yaş arası, en az 5 yıldır mobil cihaz kullanan, mobil teknolojilerle iç içe büyüyen bir nesil geliyor. Yaş ortalaması 30 olan Türkiye’de, ‘doğuştan dijital’ neslin nüfusu diğer ülkelere göre çok yüksek. Biz de Turkcell olarak ürün ve servislerimizden uygulamalar dünyamıza, pazarlamadan iletişime dek her alanda planlarımızı buna göre yapıyoruz. Dijital yerlileri en iyi anlayan şirket olma avantajımızı Turkcell’liler için değere dönüştürmeyi sürdüreceğiz.” dedi.

Sadece akıllı telefonlar üzerinden kullanılan verinin dünya çapında son 3 yılda 5 kat arttığını belirten Öztürkler, her 10 gençten 9’unun sosyal ağ kullanıcısı olduğunu ve internette geçirilen zamanın yüzde 69’unun sosyal medyada harcandığını kaydetti. Sosyal ağlarda en yoğun kullanımın 22.00 ile 23.00 saatleri arasında olduğunu söyleyen Öztürkler, en az kullanımın ise sabah 04.00-05.00 arasında gerçekleştirildiğini belirtti.