Üç komşu ülkenin polisi dostluk turnuvasında yarışıyor

Türkiye, Yunanistan ve Bulgaristan polis teşkilatları arasında basketbol dostluk turnuvası başladı.

Türkiye, Yunanistan ve Bulgaristan polis teşkilatları arasında basketbol dostluk turnuvası başladı.
Edirne Emniyet Müdürlüğü ev sahipliğinde Mimar Sinan Kapalı Spor Salonu’nda başlayan turnuvaya Yunanistan Dedeağaç ve Oristiada, Bulgaristan’dan ise Kırcaali Emniyet Müdürlüğünde görevli polis ve müdürleri katıldı.
Turnuvanın sabah bölümünde yapılan maçlarda Oristiada-Kırcaali polisi karşı karşıya geldi.
Çekişmeli geçen maçta rakibini 72-37 yenen Yunan ekibi oldu. Turnuvanın ikinci maçı ise Dedeağaç-Edirne Polis Gücü arasında yapıldı.
Dostluk maçını komşu ülkenin takımı 66-56 sayı farkı ile kazandı.
İlk bölüm maçlarının sona ermesinin ardından bir açıklama yapan Edirne Emniyet Müdürü Cemil Ceylan, komşu ülkelerin il emniyet müdürlükleri karşılık işbirliklerinin devam ettiğini söyledi.
Yasa dışı göçmen kaçakçılığı ile düzenli olarak komşu ülkelerin emniyet teşkilatlarıyla düzenli toplantılar yaptıklarını anlatan Ceylan, “Üç ülke olarak mücadele ettiğimiz konular aynı. Üç ülkenin sorunları aynı, yakın illerin emniyet teşkilatlarının sorunları aynı. Bunları konuşurken spor etkinlikleri kapsamında daha önceki yıllarda yaptığımız gibi Edirne’de böyle bir turnuva planlayalım dedik. Genel müdürlüğümüz de uygun gördü. Organizasyonun finansman kısmını karşıladılar. Komşu illerin emniyet teşkilatının personeli ile bir sosyal etkinlik bu. Önemli bu birlikteliği sağlamaktır. Karşılıklı sosyal aktiviteleri yapmaktır.
Kırcaali Emniyet Müdür Yardımcısı İvaylo İlev, bu tür etkinliklerin önemine vurgu yaparak kendilerini en iyi şekilde ağırlayan Edirne Emniyet Müdürü’ne teşekkür etti.
İlev, iki ülkenin iki kenti polis teşkilatları arasındaki ilişkiyi daha da geliştirmek istediklerini anlattı.
Yunanistan Dedeağaç Emniyet Müdürü Tsuknadis İoakim ise üç ülke arasında yapılan dostluk turnuvasına davet edildikleri için mutlu olduklarını belirtti.
Bu tür sosyal etkinliklerin başka alanlarda da işbirliği yapabileceklerini gösterdiğini anlatan İoakim, “Son zamanlarda yaşanan göçmen kaçakçılığı olayıyla ilgili olarak yapılan işbirliğinden çok memnunuz. Üç yıl önce başlattıkları işbirliğini devam ettiriyoruz. Bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum.” dedi.