Üç puan canavari

ISTANBUL - Alex'siz Kanarya, Milli maç yorgunu Tuncay ile öne geçti.

2.5 yili askin süredir sorgulanan kimligi, teknik adamligi, kisiligi, geçmisi… Kim ne derse desin, Daum, F.Bahçe tarihinin en önemli isimlerinden biri oldugunu kafalara kaziya kaziya yoluna devam ediyor. Bunun en önemli göstergesi de istatistiklerdeki basarisi gözardi edilen, oynattigi futbol elestirilen Alman çalistiricinin medyamizin gündemindeki hakkinin yeni yeni teslim edilmekte olusu. Iste o Daum dün aksam, oynadigi her 90 dakikayi ne kadar ciddiye aldigini bir kez daha gösterdi. Yorgundu, argindi, dargindi… Ama tüm itici güçlerini ilk 11’de sahaya sürdü. Daum’un bu ciddiyetini gören futbolcular da ayni ciddiyeti gösterince özellikle son 20 dakikada muhtesem bir F.Bahçe izledik. Bogucu ataklara set çeken Manisa ne kadar direnebilirdi ki? Iste genç Semih de 88’de sahneye çikti ve 3 puani kapti.

Türk futbol tarihinin önemli isimlerinden bir digeri ise rakip kulübedeydi: Ersun Yanal. O da yeni takiminda elindeki kadroyla en iyisini yapabilmek adina mücadele veriyordu. Takimina tamamiyle hücum emri vermis ve F.Bahçe’yi evinde yenebileceklerine futbolcularini inandirmisti. Ancak her zaman malzeme farki ön plana çikiyor. Saraçoglu’nda bunu bir kez daha yasadik. Dün aksam Kadiköy’de neler oldu bir bakalim:

Bol pozisyon izledik
5. dakikada Aurelio’nun gelistirdigi atak, Vestel Manisa savunmasinda eriyip giderken, 7’de konuk ekip Hakan Balta’nin sutuyla umutlandi: aut. Tribünlerin bekledigi gol 19’da geldi. Mehmet Yozgatli’nin ortasinda muhtesem bir topuk hareketi çeken Tuncay kaleyi görmeden, topu aglara yolladi: 1-0. Bir dakika sonra ise Meduna, Volkan ile karsi karsiya kaldi. Ancak Volkan gole izin vermedi. 29’da Appiah’in hedefi bulmayan sutuna 30’da Meduna yine ayni sekilde karsilik verdi. Ilk yari 1-0 F.Bahçe üstünlügü ile sona erdi.

Daum ikinci yariya, Fransa Milli Takimi’ndan yorgun dönen Anelka’yi çikarip, ‘futbol yasagi kalkan’ Deniz Baris ile basladi.

47’de Vestel Manisa ceza alani içinde, penalti noktasi üzerinde topu önünde bulan Tuncay, taraftarlara saçlarini yoldurdu; aut.

52’de ise konuk ekip V.Manisa Çek yildizi Johana’nin golüyle skoru 1-1’e getirdi. 54’te Ümit’in sutu kale diregine çarparak disari gitti. 70’ten sonra F.Bahçe, Manisa’yi kalesine hapsetti. 78’de Deniz, 79’da Nobre, 82’de Aurelio, 84’te Appiah’in sutlari bir türlü hedefi bulmadi. Ancak 78’de Serkan’in yerine giren Semih 88’de golünü atip, hem F.Bahçe’nin galibiyet serisini 11 maça çikardi hem de yagmurla birlikte eriyip giden 2 puani takimina geri kazandirdi: 2-1.