Uçağın düştüğü tepeye anıt mezar yapılacak

Isparta İl Genel Meclisi'nde düşen Atlasjet yolcu uçağında hayatını kaybedenler için, uçağın düştüğü Türbetepe mevkisine anıt mezar yapılması kararı alındı

İl Genel Meclisi, Meclis Başkanı Fevzi Özdemir’in başkanlığında toplandı. Aralık ayının ilk toplantısına katılan meclis üyeleri, Keçiborlu ilçesi yakınlarında düşen Atlasjet’e ait yolcu uçağında hayatını kaybedenler anısına yakalarına siyah kurdele taktılar.

Meclis toplantısında konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Fevzi Özdemir, olaydan dolayı büyük üzüntü duyduklarını belirterek, ”Ateş düştüğü yeri yakıyor. Allah bir daha böyle birşey yaşatmasın. Ölenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyoruz” dedi.

Uçağın düştüğü Türbetepe mevkisine bir anıt mezar yapılması önerisinde bulunan Özdemir, bu anıt mezarın üzerine, ölen kişilerin isim ve fotoğraflarının konulabileceğini belirtti. Özdemir, Süleyman Demirel Havalimanı’na uçağın kapalı havalarda inişini sağlayan ILS cihazı (Aletli iniş sistemi) konulması yönünde de çalışmaların başlatılması için temenni kararı alınmasını istedi. Özdemir’in önerileri meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi.

Süleyman Demirel Havalimanı’nın ”sorunlu” havalimanları arasında bulunduğu yönündeki iddiaların da kendilerini üzdüğünü vurgulayan Özdemir, ”Süleyman Demirel Havalimanı’nda herhangi bir sorun söz konusu değildir. Tek eksiğimiz yolcuydu” diye konuştu.