Uçaktan kurtulan Akyüz’ün durumu iyi

Bağdat'ta düşen uçakta yaralanan Abdulkadir Akyüz'ün sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Dargeçit ilçesinde oturan baba Nezir Akyüz, Bağdat yakınlarında düşen uçakta yaralanan oğlunun durumu ile ilgili Bağdat’ta çalışan 2 hemşehrilerinden haber aldıklarını söyledi.

Bu kişilerin dün akşam kendisini aradıklarını ve Bağdat’taki Amerikalılara ait hastanede tedavi gören Abdulkadir’i ziyaret ettiklerini söylediklerini belirten Nezir Akyüz, şunları anlattı:

“Hastanede Abdulkadir ile görüştüklerini söylediler. Bağdat’taki 2 arkadaşı Abdülkadir’in ayağının kırık, yüzünün yanık ancak durumunun iyi olduğunu söylediler. Abdulkadir’in bir ayağı kırık olduğu için alçıdaymış ve yüzünde yanıklar varmış. Ama bize durumunun iyi olduğunu ilettiler. Bunun dışında kimse oğlumun durumu ile ilgili bize bilgi vermedi.

Dışişleri Bakanlığı, Bağdat Büyükelçiliği aracılığıyla oğlumun durumu hakkında bilgi alabilir. Yetkililerimizden oğlumuzun durumu hakkında bize bilgi ulaştırmalarını istiyoruz. Bizim Bağdat’a gidişimiz zor. Çünkü, vizemiz yok ve orada ne yapacağımızı bilmiyoruz. Mardin Valiliğine başvurup Dışişleri Bakanlığından yardım isteyeceğiz.”