Üçüncü ‘Namazla Diriliş Paneli’ yarın yapılacak

Toplumda namaz duyarlılığını ve namaz bilincini arttırmak için başlatılan ve yoğun ilgi gören "Namazla Diriliş Panelleri"nin üçüncüsü yarın akşam saat 20.00'de, Gaziosmanpaşa Hamza Yerlikaya Spor Kompleksi'nde yapılacak.

Panelde, “Namaz Akılları Durduran Mucize” kitabının yazarı Dr. Kerim Buladı, “Namaz Mucizesi” konusunu anlatırken, Moral FM programcısı Mehmed Paksu, “Peygamberimizin Namazı”nı işleyecek. “Namaz Bilinci” kitabının yazarı Hasan Büyür’ün aynı isimde konuşacağı panelde, Hilâl TV programcısı M. Emin Yıldırım, “Sahabenin Namaz Aşkı”nı anlatırken, Senai Demirci ise konuşmasında, “Namazın Esrarı”nı işleyecek.

Gaziosmanpaşa’da Hamza Yerlikaya Spor Kompleksinde saat 20’de başlayacak paneli, Hikmet Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı düzenliyor.

“TÜM İL VE İLÇELERDE YAPILACAK”

Program hakkında bilgi veren Hikmet Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Mehmed Kaya, bir İslâm ülkesi olan Türkiye’de namazın büyük ihmale uğradığını belirterek, “Namazla Diriliş Panelleriyle toplumsal bir önem ve duyarlılık oluşturmak istiyoruz. Yaşı ve konumu nasıl olursa olsun bütün mü’minleri namaz konusunda bir şeyler yapmaya çağırıyoruz. İnanıyoruz ki, bunalan gönülleri ve kararan ufukları huzur ve aydınlıkla dolduracak olan namazdır” şeklinde konuştu.