Uçurtmalar Erzincan semalarını renklendirdi

Erzincan'da düzenlenen 3. Uçurtma ve Bahar Şenliği'nde, gözyüzü havalanan uçurtmalar ile renklendi.

Ekşisu Mesire alanında düzenlenen şenliğe, Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Seyfullah Kaban, Emniyet Müdürü Ahmet Çimen, AK Parti İl Başkanı Yüksel Çakır, Özel Otlukbeli İlköğretim Okulu Müdürü Süleyman Diker ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Çocuklar ve büyükler uçurtmalarını, hem en güzel uçurtma yarışması, hemde en yükseğe çıkan uçurtma yarışmasında yarıştırarak heyecan yaşadılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan şenlikt konuşan Özel Otlukbeli İlköğretim Okulu Müdürü Süleyman Diker, “Hayatımızda her geçen gün eksilen bu duyguyu kaybetmemeyi, insanları biraz olsun çocuklarının saf günlerine döndürmeyi, onları doğanın güzellikleriyle baş başa bırakmayı düşledik. Uçurtmanın sadece 3 çıta ve bir kağıttan ibaret olmadığını, bir kültür, bir spor, bir eğlence olduğunu, doğayı koruma bilincinden, sosyal ve duygusal gelişime uzanan yelpazede rengarenk onlamlar içeren kocaman bir dünya olduğunu anlatmaya çalıştık” diye konuştu.

Erzincan Belediyesi halk oyunları ekibinin gösterilerinin ardından, hazırlanan bir birinden güzel uçartmalar, en güzel uçurtma yarışmasında dereceye girmek için jüri üyelerinin beğenisine sunuldu. 24 uçurtmanın katıldığı en güzel uçurtma yarışmasında, Furkan Ünlü’nün uçurtması birinci seçilirken, Elif Özcan ikinci ve Eray Seven üçüncü oldu. 3. Uçurtma ve Bahar Şenliğine katılan Özel Otlukbeli Gençlik ve Spor Kulübünün yamaç paraşütü sporcularının yaptığı gösteriler ise şenliğe ayrı renk kattı.

En yükseğe uçan uçurtma yarışmasında ise yarışmacılar, yeterli derecede rüzgarın olmaması sebebiyle, uçurtmalarını yükseltmek için büyük uğraşlar gösterdi. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı uçurtma yarışmasında, özellikle sarı kırmızı ve sarı lacivert ağırlıklı uçurtmalar Erzincan semalarını renklendirdi. En yükseğe uçan uçurtma yarışmasında ise, Abdulkadir Keçici’nin uçurtması birinci, Süleyman Şahin’in uçurtması ikinci ve Dilanur Keleş’in uçurması ise üçüncü oldu. Yarışmada dereceye giren çocuklara, bisiklet, CD çalar ve scooter hediye edildi.